Jestes tutaj: Home » MUZYKA » I Newton, i Faulkner

I Newton, i Faulkner

O Newtonie Faulknerze piszą, że jest przebojowy, odkrywczy, że jest świetnym kompozytorem, ale to wszystko nieprawda. Nie znaczy to jednak, że nie warto sięgnąć po album „Write it on Your Skin”.

W 2007 roku zadebiutował albumem „Hand Built By Robots”. Nowy krążek to dziesięć prostych kawałków. Dziesięć prostych przepisów na szczęście, radość, dziesięć obietnic, że będzie dobrze. Bo dlaczego ma nie być? Nie mogę nazwać Faulknera fenomenalnym artystą, bo nim nie jest. Takich jak on były setki. Przybywali na scenę muzyczną i schodzili z niej, jedni zapamiętani, inni nie. Wystarczy wymienić Iron & Wine, czy JJ Gray & Mofro. Prosta muzyka zapadająca w pamięć na chwilę i równie na chwilę poprawiająca nastrój – wystarczy, żeby w dzisiejszych czasach osiągnąć jako taki sukces.

O tym, że Faulknera odbiera się dobrze decyduje proste użycie gitary akustycznej. Żywy instrument zawsze pozytywnie działa na ucho słuchacza. A enigmatyczny „nietypowy” sposób użycia pudła rezonansowego opisywany przez producentów i recenzentów to nic innego jak wybijanie rytmu o gitarę. Uczy się tego dzieci na pierwszych lekcjach gry na instrumencie, żeby załapały tempo. Newton wiedział, co robi. Jako gitarzysta wie, że nóżki podrygującej w takt muzyki nie da się oszukać. Wystarczy dodać do tego proste teksty, czysty, lekko zachrypnięty wokal i gotowe. Zero przebojów, miła płytka.

Na przykład kojący „Longshot” albo żywiołowy „Soon”. Albo otwierający płytę, super energetyczny „Pulling Teeth”, który czyni życie niewiarygodnie prostym. Bo dlaczego prostym ma nie być?


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


9 × pięć =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 087 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony