Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Debiutancki krążek Pink Floyd kończy 45 lat

Debiutancki krążek Pink Floyd kończy 45 lat

The Piper at the Gates of Dawn wydano 4 sierpnia 1967 roku. Cztery miesiące później z zespołem pożegnał się główny twórca albumu, a Pink Floyd musiał znaleźć nową koncepcję muzyki.

Trzech studentów architektury z Cambridge oraz początkujący malarz ze skłonnością do uzależnień – tak narodziła się legenda światowej sceny rockowej. To Syd Barret wymyślił nazwę zespołu, łącząc imiona dwóch amerykańskich bluesmanów: Pinka Andersona i Floyda Councila. Początkowo brzmiała ona zresztą Pink Floyd Sound, ale szybko zaczęto skracać. Barret odpowiada również za osiem z jedenastu piosenek wchodzących w skład The Piper… Szybko objawił swój muzyczny geniusz, podobnie szybko zakończyła się jego przygoda z chłopcami z Cambridge. Ale to już zupełnie inna historia.

The Piper… osiągnął olbrzymi sukces w Wielkiej Brytanii, przez siedem tygodni nie schodząc z listy dwudziestu najlepiej sprzedających się płyt. Mimo upływu lat, przez wielu krytyków wciąż jest uważany za najlepszy debiut. A szukając sztandarowego przykładu brytyjskiej muzyki psychodelicznej, po 45 latach, wciąż wskazujemy na wczesny Pink Floyd.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


5 − = dwa

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 322 968 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony