Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Debiutancki krążek Pink Floyd kończy 45 lat

Debiutancki krążek Pink Floyd kończy 45 lat

The Piper at the Gates of Dawn wydano 4 sierpnia 1967 roku. Cztery miesiące później z zespołem pożegnał się główny twórca albumu, a Pink Floyd musiał znaleźć nową koncepcję muzyki.

Trzech studentów architektury z Cambridge oraz początkujący malarz ze skłonnością do uzależnień – tak narodziła się legenda światowej sceny rockowej. To Syd Barret wymyślił nazwę zespołu, łącząc imiona dwóch amerykańskich bluesmanów: Pinka Andersona i Floyda Councila. Początkowo brzmiała ona zresztą Pink Floyd Sound, ale szybko zaczęto skracać. Barret odpowiada również za osiem z jedenastu piosenek wchodzących w skład The Piper… Szybko objawił swój muzyczny geniusz, podobnie szybko zakończyła się jego przygoda z chłopcami z Cambridge. Ale to już zupełnie inna historia.

The Piper… osiągnął olbrzymi sukces w Wielkiej Brytanii, przez siedem tygodni nie schodząc z listy dwudziestu najlepiej sprzedających się płyt. Mimo upływu lat, przez wielu krytyków wciąż jest uważany za najlepszy debiut. A szukając sztandarowego przykładu brytyjskiej muzyki psychodelicznej, po 45 latach, wciąż wskazujemy na wczesny Pink Floyd.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


5 − = dwa

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 101 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony