Jestes tutaj: Home » slider » Pentagon ostrzega, Izrael grozi, Iran się nie boi

Pentagon ostrzega, Izrael grozi, Iran się nie boi

Spraw, które dotyczą naszego losu, naszego bytu, nie pozostawiamy innym, nawet, jeżeli są naszymi najlepszymi przyjaciółmi – powiedział we wczorajszym wywiadzie telewizyjnym premier Izraela. Benjamin Netanjahu nie ukrywa, że postępujący program atomowy Iranu poważnie niepokoi jego państwo, a amerykańscy sojusznicy nie spełniają się w roli mediatora bliskowschodniego sporu.  

Wywiad poprzedził dzisiejszą wizytę szefa Pentagonu w Tel Awiwie. Leon Panetta oświadczył, że na pierwsze kroki, jakie zostały poczynione w tej sprawie złożyły się sankcje (nałożyły je na Iran USA i UE) oraz dyplomacja. Dopiero po tych, niewojskowych próbach rozwiązania sporu, należy myśleć o siłach wojskowych: Jeżeli jednak [Irańczycy] będą kontynuowali i zaczną [budować] broń nuklearną, (…) to mamy w zanadrzu opcje i jesteśmy gotowi do wdrożenia ich, by zagwarantować, że do tego nie dojdzie (cyt. Associated Press). Wystąpienie Panetty nie usatysfakcjonowało izraelskich polityków; minister obrony Izraela Ehud Barak podkreślił, że prawdopodobieństwo skuteczności sankcji jest skrajnie małe, za to zagrożenie stwarzane przez Iran ogromne – a czas działa na niekorzyść jego kraju. Netanjahu w ostatnich słowach wywiadu przypomina – Barack Obama przyznał Izraelowi prawo do samoobrony.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


2 × = osiemnaście

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 132 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony