Jestes tutaj: Home » slider » Coś pękło… Sztafeta bez „Otylki” poniosła klęskę

Coś pękło… Sztafeta bez „Otylki” poniosła klęskę

Mistrzyni świata, mistrzyni Europy, mistrzyni olimpijska – co sprawiło, że Otylia Jędrzejczak nie reprezentowała naszego kraju w pływackiej sztafecie?

Każdy, kto oglądał wtorkowy półfinał 200 m stylem motylkowym, zna odpowiedź na to pytanie. W swojej popisowej dyscyplinie Jędrzejczak zajęła ostatnie, ósme miejsce, kończąc zawody prawie pięć sekund po ostatniej wyprzedzającej ją rywalce. Tak znacznej straty dorobiła się po ostatniej nawrotce. „Coś pękło, Otylia odpuściła” – stwierdził Przemysław Babiarz, podczas gdy widzowie oglądali triumf Chinki Liuyang Jiao.

Jędrzejczak, świadoma swojej słabej formy, chciała zachować honor i wycofała się ze środowej rywalizacji drużynowej – „Muszę się zastanowić, czy wezmę udział w jutrzejszej sztafecie, bo nie chciałabym dziewczynom sknocić występu” – mówiła już we wtorek po występie. Wczoraj zajęcie jej miejsca przez rezerwową Dianę Sokołowską stało się faktem. Diana jest najmłodszą zawodniczką spośród polskich sportowców rywalizujących w Londynie: w lutym skończyła szesnaście lat. W sztafecie towarzyszyły jej Katarzyna Wilk, Karolina Szczepaniak i Aleksandra Putra. Niestety, polski zespół wypadł najsłabiej z szesnastu startujących drużyn, a czas wypracowany przez dziewczęta – 8:13,76 min, znacznie odbiega od ich najlepszego tegorocznego rezultatu (8:05,07 min). Widzom pozostaje tylko cierpliwie czekać – i wierzyć, że srebro Sylwii Bogackiej z pierwszego dnia zmagań nie wyczerpało olimpijskich możliwości Polaków.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


6 − pięć =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 813 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony