Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Apel (nie tylko) do mieszkańców Warszawy

Apel (nie tylko) do mieszkańców Warszawy

Z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, władze stolicy wraz z przedstawicielami kombatantów – czyli odpowiednio Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezes Związku Powstańców Warszawskich, Zbigniew Ścibor-Rylski oraz wiceprezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Tadeusz Filipkowski, wystosowali Apel do mieszkańców Warszawy.

Zbliża się 68. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, heroicznego czynu żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego i mieszkańców stolicy. Tragicznej walki o godność i honor, wolność, niezależność i demokrację. Po wielu latach od tamtych dni Stolica pamięta o swoich bohaterach. Pomimo wszystkiego co nas dzieli na co dzień, stańmy jak co roku ramię w ramię, młodzi i starsi, kobiety i mężczyźni, warszawiacy od pokoleń i nowi mieszkańcy, którzy wybrali na miejsce życia i pracy nasze ciężko doświadczone przez historię miasto. 1 sierpnia o godzinie 17.00 zapomnijmy o codziennych sprawach, by w milczeniu i zadumie uczcić pamięć wszystkich walczących o wolność stolicy i Polski. Apelujemy do wszystkich warszawiaków o wspólny udział w uroczystościach upamiętniających powstańczy zryw. Pomimo uprawianej całymi latami polityki historycznej, prawda o powstaniu jest dziś powszechnie znana – bez względu na indywidualną ocenę sierpnia ’44, warto pamiętać, że współcześni militaryści mają nad powstańcami przede wszystkim jedną, ogromną przewagę – zdolność interpretacji wydarzeń z perspektywy historycznej. Dlatego ostrożnie ze słowami, to już apel nie tylko do mieszkańców Warszawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ 5 = osiem

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 811 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony