Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Pożar w elektrowni Turów

Pożar w elektrowni Turów

We wtorek 24 lipca br. nastąpił wybuch, a następnie pożar bloku energetycznego w elektrowni Turów w Bogatyni.

Jak podają media przyczyną pożaru był wybuch płynu węglowego w dziale nawęglania biomasą. Dogaszanie pożaru trwało kilka godzin. W akcji brało udział 20 jednostek strażackich. – W wyniku wybuchu ranne zostały cztery osoby, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – powiedział rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu Antoni Owsiak.

Nie była to pierwsza awaria w historii elektrowni. W 1987 roku doszło bowiem do zawalenia się jednej z jej chłodni kominowych. W 1998 roku zaś, prawie całkowitemu zniszczeniu uległ jej blok elektryczny o mocy 200MW. Zostało wtedy uszkodzonych wiele urządzeń sąsiednich jednostek wytwórczych, wyłączono większość generatorów a w maszynowni wybuchł pożar.

Elektrownia Turów jest czynna od 1962 roku. Jej modernizacja, która była jednym z największych procesów inwestycyjnych w Europie Środkowej została zakończona w 2005 roku.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dwa + 8 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 166 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony