Jestes tutaj: Home » slider » James Holmes ma już swoich naśladowców

James Holmes ma już swoich naśladowców

Policja w amerykańskim stanie Maine zatrzymała w poniedziałkowy poranek samochód. Jak na razie nie ma w tej historii nic nadzwyczajnego, tak samo jak pospolity jest powód zatrzymania kierowcy – nadmierna prędkość. Jednak po konfrontacji z piratem drogowym odkryto coś o wiele bardziej niepokojącego. Coś o wiele bardziej mrocznego.

Policyjny raport oświadcza, że kierowca, którym okazał się być 49-letni Timothy Courtois, powiedział funkcjonariuszom, iż był na seansie nowego filmu o Batmanie pt. „Mroczny rycerz powstaje” i przez cały czas trwania projekcji miał przy sobie naładowaną broń. Co więcej, w jego samochodzie znaleziono wycinki prasowe dotyczące masakry w Denver, w której to James Holmes zastrzelił 12 osób i ranił kilkadziesiąt innych.

Oddający się w ręce policji Holmes krzyczał podobno „Joker to ja”. Policjanci z Maine chcąc upewnić się, że nie mają do czynienia z kolejnym Jokerem przeszukali znajdujący się w Biddeford dom Courtoisa. Podejrzenia niestety okazały się uzasadnione, bo znaleźli tam pokaźną ilość broni palnej, włączając w to karabin maszynowy, oraz tysiące sztuk amunicji.

Do zdarzenia doszło na autostradzie Maine Turnpike około 10 rano lokalnego czasu. Gdy na żądanie policji Timothy Courtois zatrzymał swojego Forda Mustanga wyznał też, że był właśnie w drodze do położonego w stanie New Hampshire miasta Derry, gdzie miał zamiar zastrzelić swego „byłego pracodawcę”. Pirat drogowy i niedoszły zabójca wyjawił też, że podczas seansu filmu „Mroczny rycerz powstaje„, na którym był w niedzielny wieczór, przez cały czas miał w plecaku naładowaną broń.

Na podstawie tego, co znaleziono w aucie śledczy mogą jedynie przypuszczać, że zatrzymany mógł naprawdę mieć sprecyzowany zamiar zabójstwa. W swoim Mustangu przewoził karabin AK-47, cztery pistolety i sporą ilość amunicji. Policja uważa, że jest jeszcze zbyt wcześnie, by mieć pewność co do jego zamiarów. – Nie wiemy jakie były jego prawdziwe intencje – oświadczył rzecznik prasowy policji w Maine Stephen McCausland.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


osiem − 8 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 811 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony