Jestes tutaj: Home » FILM » „W drodze” na wielki ekran

„W drodze” na wielki ekran

Usiadł przed kilkudziesięciometrową rolką papieru do dalekopisu, nawet zmiana papieru nie mogła rozpraszać jego myśli. W trzytygodniowym transie wypisał sobie i swoim przyjaciołom nieśmiertelność – stworzył testament pokolenia bitników. Czy zmiana medium wpłynie na siłę jego przekazu?

14 września do polskich kin wchodzi adaptacja słynnej powieści Jacka Kerouaca. Aż nie chce się wierzyć, że ten gotowy scenariusz na film przez ponad ćwierć wieku czekał na kogoś, kto odważyłby się zmierzyć z legendą amerykańskiej prozy. Rękawicę podniósł Walter Salles, ojciec „Dworca nadziei” oraz „W cieniu słońca”. Czy wygrał, to się okaże.

„Młody pisarz Sal Paradise (Sam Riley) w towarzystwie przyjaciela i nieobliczalnego włóczęgi, Deana Moriarty’ego (Garrett Hedlund), oraz jego wyzwolonej dziewczyny Marylou (Kristen Stewart), rusza w szaleńczą wyprawę po Ameryce. Podróżują razem autostopem i jeżdżą kradzionymi samochodami, szukając przygód, narkotyków, alkoholu i wolnej miłości. Ich wędrówka jest spełnieniem marzenia całej generacji, wyzwaniem rzuconym obłudnej obyczajowości i nudzie. – (Kino Muranów)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− 6 = dwa

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 813 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony