Jestes tutaj: Home » MUZYKA » “Prometeusz” Soundtrack – premiera 17 lipca

“Prometeusz” Soundtrack – premiera 17 lipca

Ścieżka dźwiękowa do oczekiwanego z ogromnym zainteresowaniem najnowszego  filmu Ridleya Scotta („Gladiator”,”Robin Hood”, „Królestwo niebieskie”), który jest pierwszym jego filmem science fiction od czasu legendarnego „Łowcy androidów”, którego akcja nawiązywać będzie do wątków słynnej serii o Obcym. Akcja filmu dzieje się pod koniec XXI wieku. Zespół badawczy, podczas niezwykle emocjonującej podróży w najmroczniejsze zakątki Wszechświata, odkrywa tajemnice początku ludzkości na Ziemi. Muszą stoczyć przerażającą walkę, by ocalić przyszłość rodzaju ludzkiego.

W rolach głównych Ridley Scott obsadził najbardziej wziętych aktorów ostanich lat: Noomi Rapace, czyli niezapomnianą Lisbeth Salander z trylogii „Millennium”,  Michaela Fassbendera („Wstyd”, „Bękarty wojny”, „X-Men: Pierwsza klasa”) oraz Charlize Theron (zdobywczyni Oscara za rolę w filmie „Monster”).

Jako światowej sławy reżyser Ridley Scott, który trzykrotnie był nominowany do Oscarów, a w 2011r. otrzymał swoją gwiazdę na Hollywood Walk of Fame, mógł zaprosić do współpracy niejednego wziętego kompozytora muzyki filmowej. Zdecydował się jednak na młodego i niezwykle utalentowanego  kompozytora Marca Streitenfelda, który w wieku 19 lat przybył do Los Angeles i  przez kilka lat uczył się i pracował u boku mistrza Hansa Zimmera („Król Lew”, „Incepcja”, „Mroczny Rycerz powstaje”). Po pracy jako kierownik muzyczny i redaktor w kilku hitach filmowych, w tym „Królestwo Niebieskie” (2005) Ridleya Scotta – reżyser poprosił Streitenfelda o skomponowanie score’u do filmu „Dobry Rok” i od tamtego czasu komponował tematy muzyczne do wszystkich późniejszych filmów Scotta. Za jeden z nich – „American Gangster”– w 2007r. otrzymał nominację do prestiżowej nagrody BAFTA.

Podobnie jak jego mentor Hans Zimmer, Marc Streitenfeld jest w stanie fenomenalnie zintegrować elektroniczne dźwięki z tradycyjnymi orkiestrowymi aranżacjami. Podczas współpracy ze Scottem nad muzyką do „W sieci kłamstw”  zaprosił 90-osobową orkiestrę, a także chór, aby stworzyć ostry i niezwykle poruszający rezultat muzyczny. Te same cechy są widoczne w jego muzyce do „Prometeusza”, która wyzwala pełną gamę nastrojów: dźwięki kosmiczne i chóralne, tworzące atmosferę tajemnicy,  sceny pełne napięć i konfliktów.

M. Streitenfeld stwierdził, że komponowanie mrocznej muzyki stanowi niemałe wyzwanie, ale idealnie pasuje do jego stylu. R.Scott nie ma żadnych zastrzeżeń do jakości soundtracku do “Prometeusza”: “ten soundtrack jest ewolucją. Jest to scenariusz sam w sobie (…) Powiedziałbym, że ścieżka dźwiękowa jest równie ważna jak efekt wizualny.” Niewątpliwie fani epickiej muzyki filmowej podzielą zdanie reżysera.

Tracklista

1.            A Planet
2.            Going In
3.            Engineers
4.            Life*
5.            Weyland
6.            Discovery
7.            Not Human
8.             Too Close
9.             Try Harder
10.         David
11.        Hammerpede
12.        We were right*
13.        Earth
14.        Infected
15.        Hyper Sleep
16.        Small Beginnings
17.        Hello Mommy
18.        Friend From The Past**
19.        Dazed
20.        Space Jockey
21.        Collision
22.        Debris
23.        Planting the Seed
24.        Invitation
25.        Birth

Sony Music Poland

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


5 × siedem =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 323 506 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony