Jestes tutaj: Home » MUZYKA » “Prometeusz” Soundtrack – premiera 17 lipca

“Prometeusz” Soundtrack – premiera 17 lipca

Ścieżka dźwiękowa do oczekiwanego z ogromnym zainteresowaniem najnowszego  filmu Ridleya Scotta („Gladiator”,”Robin Hood”, „Królestwo niebieskie”), który jest pierwszym jego filmem science fiction od czasu legendarnego „Łowcy androidów”, którego akcja nawiązywać będzie do wątków słynnej serii o Obcym. Akcja filmu dzieje się pod koniec XXI wieku. Zespół badawczy, podczas niezwykle emocjonującej podróży w najmroczniejsze zakątki Wszechświata, odkrywa tajemnice początku ludzkości na Ziemi. Muszą stoczyć przerażającą walkę, by ocalić przyszłość rodzaju ludzkiego.

W rolach głównych Ridley Scott obsadził najbardziej wziętych aktorów ostanich lat: Noomi Rapace, czyli niezapomnianą Lisbeth Salander z trylogii „Millennium”,  Michaela Fassbendera („Wstyd”, „Bękarty wojny”, „X-Men: Pierwsza klasa”) oraz Charlize Theron (zdobywczyni Oscara za rolę w filmie „Monster”).

Jako światowej sławy reżyser Ridley Scott, który trzykrotnie był nominowany do Oscarów, a w 2011r. otrzymał swoją gwiazdę na Hollywood Walk of Fame, mógł zaprosić do współpracy niejednego wziętego kompozytora muzyki filmowej. Zdecydował się jednak na młodego i niezwykle utalentowanego  kompozytora Marca Streitenfelda, który w wieku 19 lat przybył do Los Angeles i  przez kilka lat uczył się i pracował u boku mistrza Hansa Zimmera („Król Lew”, „Incepcja”, „Mroczny Rycerz powstaje”). Po pracy jako kierownik muzyczny i redaktor w kilku hitach filmowych, w tym „Królestwo Niebieskie” (2005) Ridleya Scotta – reżyser poprosił Streitenfelda o skomponowanie score’u do filmu „Dobry Rok” i od tamtego czasu komponował tematy muzyczne do wszystkich późniejszych filmów Scotta. Za jeden z nich – „American Gangster”– w 2007r. otrzymał nominację do prestiżowej nagrody BAFTA.

Podobnie jak jego mentor Hans Zimmer, Marc Streitenfeld jest w stanie fenomenalnie zintegrować elektroniczne dźwięki z tradycyjnymi orkiestrowymi aranżacjami. Podczas współpracy ze Scottem nad muzyką do „W sieci kłamstw”  zaprosił 90-osobową orkiestrę, a także chór, aby stworzyć ostry i niezwykle poruszający rezultat muzyczny. Te same cechy są widoczne w jego muzyce do „Prometeusza”, która wyzwala pełną gamę nastrojów: dźwięki kosmiczne i chóralne, tworzące atmosferę tajemnicy,  sceny pełne napięć i konfliktów.

M. Streitenfeld stwierdził, że komponowanie mrocznej muzyki stanowi niemałe wyzwanie, ale idealnie pasuje do jego stylu. R.Scott nie ma żadnych zastrzeżeń do jakości soundtracku do “Prometeusza”: “ten soundtrack jest ewolucją. Jest to scenariusz sam w sobie (…) Powiedziałbym, że ścieżka dźwiękowa jest równie ważna jak efekt wizualny.” Niewątpliwie fani epickiej muzyki filmowej podzielą zdanie reżysera.

Tracklista

1.            A Planet
2.            Going In
3.            Engineers
4.            Life*
5.            Weyland
6.            Discovery
7.            Not Human
8.             Too Close
9.             Try Harder
10.         David
11.        Hammerpede
12.        We were right*
13.        Earth
14.        Infected
15.        Hyper Sleep
16.        Small Beginnings
17.        Hello Mommy
18.        Friend From The Past**
19.        Dazed
20.        Space Jockey
21.        Collision
22.        Debris
23.        Planting the Seed
24.        Invitation
25.        Birth

Sony Music Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ 6 = dziesięć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 823 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony