Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Album Zbigniewa Preisnera i Leszka Możdżera ponownie dostęny na polskim rynku muzycznym

Album Zbigniewa Preisnera i Leszka Możdżera ponownie dostęny na polskim rynku muzycznym

„10 łatwych utworów na fortepian” to wznowienie wydanego już w 1999 roku albumu autorstwa jednego z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej Zbigniewa Preisnera. Niedostępny na polskim rynku muzycznym od wielu lat, ponownie pojawia się zarówno dla fanów muzyki Preisnera, jak i pianisty Leszka Możdżera, który wykonuje na płycie wszystkie utwory.

Tym razem to nieco inna odsłona twórczości kompozytora. Na płycie muzyka klasyczna, której środki wyrazu ograniczone zostały do pojedynczego instrumentu. Mimo to zawartość nie jest pozbawiona strukturalnej złożoności, czego zasługą jest również wykonawca płyty Leszek Możdżer.

„…Wiele osób zetknęło się po raz pierwszy z Preisnerem słuchając poruszającego koncertu e-moll, który w scenariuszu Podwójnego Życia Weroniki przedstawiony został jako dzieło kompozytora van den Budenmayera. Tymczasem, jak się dowiadujemy, był to w rzeczywistości czysty Preisner. A teraz, jego odmienne wcielenie – 10 łatwych utworów, jakże nowa i fascynująca część ewoluującego świadectwa jednego z najbardziej znaczących kompozytorów naszych czasów.”– RICHARD WILLIAMS / „The Independent”

Płyta dostępna w sklepach od 3 lipca 2012.

Tracklista:

1. Melodia na dzień dobry
2. Zaduma
3. Widzieć więcej
4. Rozmowa z samym sobą
5. Sztuka latania
6. O przemijaniu
7. Pożegnanie
8. Już gram
9. Pozdrowienia z Pamalican
10. Melodia na dobranoc

Sony Music Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


trzy − 2 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 101 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony