Jestes tutaj: Home » slider » Tajemnicza choroba w Kambodży

Tajemnicza choroba w Kambodży

Władze Kambodży oraz Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) próbują ustalić tajemniczą przyczynę zgonów wśród dzieci. Jak dotąd zanotowano 62 przypadki, a każdy z nich charakteryzował się problemami z oddychaniem i kłopotami natury neurologicznej oraz dotyczył w większości dzieci do 3 roku życia. Większość z nich wykryto na południu kraju.

Lekarze nie chcą spekulować co do przyczyn zachorowań. Hipotezy mówią o enterowirusach i zatruciach. Albo połączeniu tych czynników. Specjaliści twierdzą, że niszczy ona płuca i atakuje mózg. Do dnia dzisiejszego, na 64 przypadki przypadają dwie osoby, które nie umarły. Eksperci z WHO zwracają uwagę, że liczba zachorowań nie jest duża – w jednym z najbardziej zaminowanych krajów świata z powodu innych chorób hospitalizowanych jest znacznie więcej osób.

Turyści wracający z Kambodży są proszeni o zgłoszenie się do lekarza w razie problemów z oddychaniem czy wysokiej gorączki. W stan pogotowia postawiony został Hong Kong, gdzie pojawia się najwięcej podróżnych z kraju Angkoru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dziewięć + 4 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 808 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony