Jestes tutaj: Home » slider » Castro w Azji

Castro w Azji

Prezydent Kuby Raul Castro udał się w podróż po Azji. Jego pierwszym celem stało się Państwo Środka, z którym jego ojczyznę łączą szczególnie silne więzi polityczne i gospodarcze. Celem podróży jest podpisanie umów o charakterze handlowym, pomoc w zakresie technologii i opieki zdrowotnej. Jednak kluczowe dla tej wizyty wydają się być nowe kredyty, które mają wspomóc kubańską gospodarkę.

Jak podaje agencja Xinhua, brat Fidela Castro spotkał się z przywódcą Hu Jintao oraz wiceprezydentem Xi Jinpingiem i wicepremierem Li Keqiangiem. Dwaj ostatni w niedługim czasie przejmą władzę w ChRL, zastępując przewodniczącego Jintao i premiera Wen Jiabao.

Chiński przywódca podkreślił, że państwa powinny silniej współpracować w dziedzinie handlu, energetyki, infrastruktury i biotechnologii. Prawdopodobnie w ich zakresie podpisano dwustronne umowy, jednak ich szczegóły nie zostały ujawnione. Chiny to drugi po Wenezueli największy partner handlowy Kuby.

Raul Castro jest w Chinach po raz pierwszy od objęcia władzy w 2008 roku. Swoją wizytą odpowiada na przyjazd wiceprezydenta Xi na Kubę z 2011 roku. 81-letni przywódca i brat El Comandante w najbliższych dniach złoży także wizytę w Wietnamie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


siedem − = 1

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 560 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony