Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Sky Club ogłosił upadłość

Sky Club ogłosił upadłość

Biuro podróży Sky Club złożyło do sądu wniosek o upadłość. Pierwsi klienci biura, którzy wypoczywali na Ibizie, zakończyli swoje wakacje i powrócili  do kraju.

Blisko 40-osobaowa grupa wczasowiczów powróciła szczęśliwie ze słonecznej Ibizy. Turyści skarżyli się jednak na brak pomocy ze strony rezydenta biura na Ibizie, który nie zorganizował klientom transportu na lotnisko. Sami musieli zapewnić i opłacić sobie dojazd na port lotniczy, by móc powrócić do kraju. – „Ci, którzy zostali na dwa tygodnie, to naprawdę mają duży problem. Jedna pani musi opuścić hotel, bo ma zapłacone tylko za tydzień pobytu” – powiedziała turystka, która powróciła szczęśliwie do kraju – donosi RMF24.

Ponad 6 tysięcy Polaków, którzy pokusili się o wakacje z biurem Sky Club, jest rozsianych po całym świecie. Do kraju ma ich sprowadzić Mazowiecki Urząd Marszałkowski. Upadłe biuro przekaże do Urzędu niezbędne informację o wszystkich turystach przebywających poza granicami kraju. Najwięcej wycieczkowiczów przebywa w Grecji (1800), Egipcie (1280) i Hiszpanii (1200).

Już od kilku tygodni wycieczki Sky Clubu i Triady były oferowane po zadziwiająco niskich cenach, często poniżej kosztów – twierdzą agenci turystyczni. Podobny scenariusz można było zauważyć w przypadku innych upadających wcześniej firm. Wielu agentów spodziewając się rychłego bankructwa wycofało się ze sprzedaży wycieczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


3 − = jeden

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 130 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony