Jestes tutaj: Home » slider » Oscar Pistorius pisze olimpijską historię

Oscar Pistorius pisze olimpijską historię

Amputacja nogi zwykle oznacza koniec jakiejkolwiek aktywności sportowej. Utrata dwóch nóg tym bardziej. Życie pokazuje jednak, że może być inaczej. 25-letni Oscar Pistorius żyje bez nóg od pierwszego roku życia. Dziś jest profesjonalnym biegaczem, a jego protezy z włókna węglowego umożliwiają mu spełnianie marzeń. Od lat zdobywa medale na Paraolimpiadach, a mierzy jeszcze wyżej. Celem życia są Igrzyska Olimpijskie. Na ostatnie nie udało mu się zakwalifikować, ale na 23 dni przed tegoroczną olimpiadą jego marzenia się spełniły. Został wybrany do sztafety RPA 4x400m.

Pistorius od 2007 roku biega z pełnosprawnymi atletami. W 2008 roku Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu  pozwolił mu na start w Pekinie, jednak wtedy zawodnik nie spełnił minimum olimpijskiego.  W tym roku jest już inaczej. Wprawdzie nie udało mu się spełnić wymogów narodowego komitetu olimpijskiego dotyczących startu indywidualnego (o mały włos), ale został wybrany do sztafety.

Jego historia jest o tyle niezwykła, że może stać się pierwszym sportowcem w historii, który wystąpi na Igrzyskach, mając dwie amputowane nogi. Wybór do składu sztafety otwiera przed nim nowe możliwości – możliwe, że w następnej Olimpiadzie  pobiegnie indywidualnie.

Reprezentant RPA weźmie także udział w Paraolimpiadzie, gdzie będzie bronił trzech tytułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


osiem + = 11

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 102 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony