Jestes tutaj: Home » slider » Wywiad z Posełem do Parlamentu Europejskiego Jarosławem Wałęsą

Wywiad z Posełem do Parlamentu Europejskiego Jarosławem Wałęsą

Jarosław Wałęsa- urodzony 13 września 1976 roku w Gdańsku. Polski polityk, w latach 2005–2009 poseł na Sejm V i VI kadencji, od 2009 poseł do Parlamentu Europejskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Rozpoczęcie pracy ?
Pierwsze szlify zawodowe zdobywałem w USA po ukończeniu studiów. Po powrocie do Polski zacząłem pracować dla Lecha Wałęsy, był to bardzo intensywny czas, zapewne zdecydował o pracy związanej z polityką. Od wczesnych lat byłem zainteresowany światem, mogłem obserwować pracę bardzo doświadczonych osób, jest to unikalna perspektywa, którą dzisiaj bardzo doceniam. Kolejnym etapem były dwie kadencje w Sejmie RP w Warszawie . W 2009 roku uzyskałem mandat posła do Parlamentu Europejskiego, który sprawuję do tej pory.

Jako Poseł do Parlamentu Europejskiego zapewne nie ma pan zbyt wiele czasu na życie prywatne… Jak stara się Pan pogodzić pracę z życiem zawodowym?
Praca eurodeputowanego jest dla polityka wyróżnieniem, świadczącym o zaufaniu wyborców, chcąc wykonywać ją rzetelnie, pochłania dużo czasu i energii. Moje obecne życie skoncentrowane jest głównie w trzech miejscach: Brukseli, Gdańsku oraz Strasburgu. W Brukseli odbywają się spotkania komisji oraz grup politycznych, w Strasbourgu comiesięczna sesja plenarna. Najbardziej cieszy mnie możliwość powrotów do Gdańska, który jest moim okręgiem wyborczym i zarazem prawdziwym domem. Jako parlamentarzysta bardzo dużo podróżuję, obliczyłem kiedyś, że w skali roku są to około dwa tygodnie spędzone w powietrzu! Wyjazdy te są jednak niezwykle ważne ze względu na rzetelne sprawowanie mandatu. Czas wolny, który mi zostaje staram się jak najlepiej wykorzystywać, głównie poświęcając go bliskim. Do życia na wysokich obrotach można się przyzwyczaić, a wtedy jeszcze bardziej doceniam możliwość spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

Największe marzenie?
Myślę, że w głębi duszy, wszyscy mają podobne marzenia, chcą być szczęśliwymi, zdrowymi i spełnionymi ludźmi. Różnią się tylko drogi osiągania tego stanu zadowolenia. Uważam, że marzenia są jak najbardziej potrzebne, bo działają motywująco. Ja nauczyłem się cieszyć z każdego dnia i małych przyjemności, mam nadzieję, że jest to przepis na sukces.

Plany związane z przyszłością…
Najbliższe dwa lata będą dla mnie bardzo intensywne zawodowo, minął półmetek kadencji w Parlamencie Europejskim, trwają bardzo ważne z punktu widzenia moich komisji prace legislacyjne. Chciałbym przez ten czas jak najbardziej skoncentrować się na pracy i dokończyć projekty zawodowe. Zwłaszcza Reforma Wspólnej Polityki Rybołówstwa jest strategicznym pakietem legislacyjnym, która będzie miała bardzo duży wpływ na pracowników związanych z tym sektorem, również na Pomorzu. Prace w komisjach parlamentarnych w Parlamencie Europejskim mają bardzo istotny harmonogram,są niezmiernie techniczne, już na tym etapie podejmowane są decyzje, mające realny wpływ na każdego Europejczyka, dlatego dołożę wszelkich starań, żeby propozycje legislacyjne miały jak najbardziej korzystny kształt dla Polaków.

Rada dla młodzieży zaangażowanej w politykę?
Nie ma jednej recepty na sukces w polityce, ścieżka kariery zawodowej jest sprawą bardzo indywidualną. Mimo tego, jest kilka cech charakteru i kompetencji, które pomagają w życiu zawodowym polityka. Jednymi z najważniejszych są konsekwencja i samodyscyplina, na żadnym etapie nie powinno się spocząć na laurach, tylko rzetelnie wykonywać swoje obowiązki. Niezależnie od projektu, w jakim się uczestniczy, może się okazać, że młody człowiek poprzez swoją sumienność zostanie dostrzeżony. Na pewno trzeba być otwartym w stosunku do otaczających ludzi, być cierpliwym słuchaczem, ale wyciągać własne wnioski i pozostać wiernym swoim przekonaniom. Jeśli chodzi o kompetencje, radziłbym jak najwcześniej doskonalić  znajomość języków obcych oraz interesować  się  światem polityki. Kierunkowe studia z pewnością pomagają, chociaż nie jest to regułą, cenię niektórych polityków, którzy są specjalistami w zupełnie innych dziedzinach. Ostatnia bardzo ważna rzecz to wytrwałość, należy się nie zrażać początkami, bo dla wielu osób nie były one łatwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


1 × = trzy

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 039 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony