Jestes tutaj: Home » slider » Szwajcar i Słowak rozkręcają Tour de France

Szwajcar i Słowak rozkręcają Tour de France

W sobotę ruszyła 99. edycja najważniejszego kolarskiego wyścigu – Tour de France. W tym roku trasa liczy prawie 3 500 km, w tym ponad 100 km to jazda indywidualna na czas. Mimo że pretendentów do zwycięstwa jest wielu, to wszyscy koncentrują się na pojedynku Bradley Wiggins – Cadel Evans, starciu zawodników, którzy wśród faworytów najlepiej radzą sobie na czasówkach. Pierwszy z nich to były brytyjski champion torowy, w tym roku w iście mistrzowskiej formie, drugi to ubiegłoroczny triumfator Touru.

Zanim jednak rozegra się walka o podium w Paryżu, ekscytować się można rywalizacją na belgijskich drogach. Prolog wyścigu (krótka jazda indywidualna na czas) należał do Fabiana Cancellary. Ten mówiący płynnie w pięciu językach Szwajcar po raz piąty w karierze wygrał otwarcie Touru. Wczoraj w trudnej końcówce był inicjatorem ataku, po którym ze zwycięstwa cieszył się niesamowicie szybki, młodziutki Słowak – Peter Sagan.

Emocji na samym początku nie brakuje, miejmy nadzieję, że tak pozostanie do samego końca. Trzymamy także kciuki za rodaka – Sylwester Szmyd jedzie swój czwarty Tour de France i oby miał szansę pokazania się na jednym z górskich etapów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


2 + sześć =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 598 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony