Jestes tutaj: Home » slider » Energia atomowa powraca do Japonii

Energia atomowa powraca do Japonii

W niedzielę 1 lipca br. po raz pierwszy od zeszłorocznej katastrofy w elektrowni atomowej Fukushima został uruchomiony reaktor jądrowy.

Piątek 11-go marca 2011 r. na długo pozostanie w pamięci całego świata. Trzęsienie ziemi o sile 9 w skali Richtera wywołało gigantyczną falę tsunami, która zmiotła z powierzchni ziemi wszystko, co stało jej  na drodze. Straty kataklizmu były ogromne. Zginęło co najmniej 16 tysięcy osób i na tym się nie skończyło. Klęska żywiołowa doprowadziła bowiem do awarii systemów chłodzenia, a następnie do stopienia rdzenia trzech reaktorów atomowych w elektrowni Fukushima I w Japonii. Ewakuowano około 100 tyś. osób z terenu o powierzchni 30 tyś. km2 wokół elektrowni. Pięćdziesiąt japońskich reaktorów zostało wyłączonych z użytku by poddać je niezbędnym testom bezpieczeństwa i upewnić się, że są one zdolne do użytku.

W największych miastach w Japonii całe rzesze przeciwników energii atomowej protestowało przeciwko decyzji o ponownym uruchomieniu reaktorów jądrowych. Mimo negatywnych głosów i niechęci ludzi do reaktywacji zakładu energetycznego, w niedzielę 1 lipca uruchomiono pracę trzeciego bloku energetycznego elektrowni Ohi w prowincji Fukui.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ sześć = 7

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 139 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony