Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Niesamowity Spider-Man i równie niesamowita ścieżka dźwiekowa

Niesamowity Spider-Man i równie niesamowita ścieżka dźwiekowa

Jeden z największych superbohaterów wraca na  duży ekran w nowej kinowej produkcji: The Amazing Spider-Man. Zupełnie nową stronę historii Petera Parkera zaprezentowali: Andrew Garfield, Emma Stone, Rhys Ifans, Denis Leary, Campbell Scott, Irrfan Khan, Martin Sheen i Sally Field. Film został wyreżyserowany przez Marca Webba, na podstawie scenariusza Jamesa Vanderbilta, Alvina Sargenta oraz Steve’a Klovesa, na podstawie komiksu Stana Lee oraz Steve’a Ditko. Laura Ziskin, Avi Arad i Matt Tolmach wyprodukowali film we współpracy z Marvel Entertainment dla Columbia Pictures, który trafi na ekrany kinowe w 3D w dniu 4 lipca 2012.

The Amazing Spider-Man to historia Petera Parkera (Garfield), licealnego wyrzutka, który został porzucony przez swoich rodziców jako mały chłopiec, wychowywany przez wujka Bena (Martin Sheen) i ciocię May (Sally Field). Jak większość nastolatków, Peter próbuje dowiedzieć się kim jest i jak stał się tym, kim jest dzisiaj. Peter przeżywa także swoje pierwsze szkolne zauroczenie z Gwen Stacy (Stone) i razem walczą o miłość i odkrywają tajemnice. Gdy Peter odkrywa tajemniczą teczkę, która  należała do jego ojca, zaczyna rozwiązywać zagadkę zniknięcia swoich rodziców – prowadzi go bezpośrednio do Oscorp i laboratorium dr Curta Connorsa (Ifans), byłego partnera jego ojca. Na  jego drodze staje alter-ego Connorsa –  The Lizard. Peter będzie musiał podjąć życiowe decyzje, wykorzystać swoje nadzwyczajne moce, aby spełnić swoje przeznaczenie i stać się bohaterem.

Oprawą muzyczną zajął się jeden z największych twórców współczesnej muzyki filmowej, James Horner – wybitny kompozytor, orkiestrator i dyrygent, ceniony za niezwykłe umiejętności w łączeniu chóralnych, instrumentalnych i elektronicznych brzmień w swoich niezapomnianych filmowych ścieżkach dźwiękowych – których ma ponad 100 na swoim koncie. Jest kompozytorem najlepiej sprzedającej się ścieżki dźwiękowej wszech czasów: Titanic z 1997 roku. Zdobył dwa Oscary  i dwie nagrody Golden Globe (za najlepszy temat muzyczny dla Titanica i najlepsza piosenka za „My Heart Will Go On” z tego samego filmu), zdobył osiem nominacji do Oscara za pracę nad muzyką takich  filmów jak Obcy (1986), Braveheart (1995), Piękny Umysł (2001) i Avatar (2009).

Muzyka Hornera podkreśla zarówno ekscytującą akcję filmu, jak i jego osobiste, romantyczne chwile. Szukając kompozytora, który może wyrazić zarówno wielkość i intymność, reżyser Webb, wiedział, że Horner to idealny wybór do jego filmu. – „Chciałem stworzyć temat muzyczny, który będzie zarówno epicki i porywający, ale także bardzo intymny”, mówi Webb.

Tracklista

1.    Main Title – Young Peter
2.    Becoming Spider-Man
3.    Playing Basketball
4.    Hunting for Information
5.    The Briefcase
6.    The Spider Room – Rumble in the Subway
7.    Secrets
8.    The Equation
9.    The Ganali Device
10.    Ben’s Death
11.    Metamorphosis
12.    Rooftop Kiss
13.    The Bridge
14.    Peter’s Suspicions
15.    Making a Silk Trap
16.    Lizard at School!
17.    Saving New York
18.    Oscorp Tower
19.    I can’t see you anymore
20.    Promises – Spider-Man End Titles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


9 − = dwa

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 277 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony