Jestes tutaj: Home » slider » Wakacje w tropikach

Wakacje w tropikach

Zaczął się upragniony i długo wyczekiwany sezon wakacyjny. Zagwozdką dla miłośników wysokich temperatur stało się miejsce do którego mogą się udać. Każdy turysta chce bowiem wrócić z takiego wyjazdu cały i zdrowy, bez żadnego uszczerbku na zdrowiu swoim czy członków rodziny.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych szacuje, iż nawet kilka milionów Polaków może w tym roku udać się na urlop za granicę. Dyplomaci twierdzą bowiem, iż tego lata w popularnych arabskich krajach powinno być już bezpiecznie i spokojnie.

Przypomnieć należy, że zeszłoroczne wakacje stały pod dużym znakiem zapytania z powodu arabskiej wiosny. Przyniosła ona bowiem wiele zamieszek i konfliktów zbrojnych. Choć w Tunezji i w Egipcie wciąż jest napięta sytuacja, śmiało można wyruszyć do tamtejszych kurortów turystycznych – twierdzą dyplomaci. Zalecają jednak ostrożność a najlepiej rezygnację z samodzielnych wycieczek do dużych miast w tych krajach. – „Chodzi o to, aby nie zapuszczać się w interior i ograniczać pobyt do kurortów, gdzie generalnie nie ma żadnych zagrożeń i problemów” – zaleca dyrektor Departamentu Konsularnego MSZ Mirosław Gajewski.

Dla turystów został stworzony specjalny przewodnik MSZ – „Polak za granicą”, który jest dostępny do ściągnięcia w intrenecie. Znaleźć w nim można najważniejsze informację o wybranym kraju, a także ostrzeżenia i porady dla tych, którzy wybierają się w mniej bezpieczne zakątki świata.

Tego lata należy przede wszystkim uważać na niepokojącą sytuację w Libanie (niekorzystna sytuacja wewnętrzna), w Republice Angoli (ostrzeżenie przed zamieszkami), oraz w jednej z prowincji Indonezji – Irian Jaya (napięta sytuacja społeczna) – czytamy na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Wszystkie europejskie kierunki powinny być natomiast bezpieczne – oczywiście nie należy uwzględniać tu klęsk żywiołowych (trzęsienia ziemi, tornada, powodzie itp.), których nie da się przewidzieć.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


8 − trzy =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 811 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony