Jestes tutaj: Home » slider » Wakacje w tropikach

Wakacje w tropikach

Zaczął się upragniony i długo wyczekiwany sezon wakacyjny. Zagwozdką dla miłośników wysokich temperatur stało się miejsce do którego mogą się udać. Każdy turysta chce bowiem wrócić z takiego wyjazdu cały i zdrowy, bez żadnego uszczerbku na zdrowiu swoim czy członków rodziny.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych szacuje, iż nawet kilka milionów Polaków może w tym roku udać się na urlop za granicę. Dyplomaci twierdzą bowiem, iż tego lata w popularnych arabskich krajach powinno być już bezpiecznie i spokojnie.

Przypomnieć należy, że zeszłoroczne wakacje stały pod dużym znakiem zapytania z powodu arabskiej wiosny. Przyniosła ona bowiem wiele zamieszek i konfliktów zbrojnych. Choć w Tunezji i w Egipcie wciąż jest napięta sytuacja, śmiało można wyruszyć do tamtejszych kurortów turystycznych – twierdzą dyplomaci. Zalecają jednak ostrożność a najlepiej rezygnację z samodzielnych wycieczek do dużych miast w tych krajach. – „Chodzi o to, aby nie zapuszczać się w interior i ograniczać pobyt do kurortów, gdzie generalnie nie ma żadnych zagrożeń i problemów” – zaleca dyrektor Departamentu Konsularnego MSZ Mirosław Gajewski.

Dla turystów został stworzony specjalny przewodnik MSZ – „Polak za granicą”, który jest dostępny do ściągnięcia w intrenecie. Znaleźć w nim można najważniejsze informację o wybranym kraju, a także ostrzeżenia i porady dla tych, którzy wybierają się w mniej bezpieczne zakątki świata.

Tego lata należy przede wszystkim uważać na niepokojącą sytuację w Libanie (niekorzystna sytuacja wewnętrzna), w Republice Angoli (ostrzeżenie przed zamieszkami), oraz w jednej z prowincji Indonezji – Irian Jaya (napięta sytuacja społeczna) – czytamy na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Wszystkie europejskie kierunki powinny być natomiast bezpieczne – oczywiście nie należy uwzględniać tu klęsk żywiołowych (trzęsienia ziemi, tornada, powodzie itp.), których nie da się przewidzieć.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


cztery − 4 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 323 038 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony