Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Fotografia » „Nowe piękno” w łódzkiej Galerii PUNCTUM

„Nowe piękno” w łódzkiej Galerii PUNCTUM

29 czerwca w Łodzi zostanie otwarta nowa Galeria Fotografii PUNCTUM. Całej uroczystości będzie towarzyszył wernisaż wystawy przygotowanej przez Philipa Toledano o tytule „New Kind of Beauty/Nowe piękno”.

Wystawa „New Kind of Beauty” została stworzona do podjęcia dyskusji na temat tego czym jest piękno w dzisiejszych czasach i jak je postrzegamy. Na pewno większość ludzi choć raz w życiu myślała nad tym by coś poprawić w swoim ciele za pomocą operacji plastycznych – obecnie dostępnych praktycznie na wyciągniecie ręki. Pytanie tylko: gdzie leży granica i kiedy zostanie ona przekroczona??

Na pierwszy rzut oka zdjęcia autora pokazują wspaniałe efekty pracy chirurgów – widzimy osoby, które poddały się operacjom chcąc w ten sposób osiągnąć idealny wygląd – kobiety mają piękne piersi, gładką cerę i wydatne usta, a mężczyźni jakże umięśnione ciała. Po chwili jednak na ów fotografiach dostrzegamy, że coś jest nie tak.

Według Marty Szymańskiej, dyrektor programowej Fotofestiwalu, w pracy Philipa Toledano nie ma krytyki – „to raczej uważne przyglądanie się światu znajdującemu się na drodze, z której nie ma już powrotu”.

Po wernisażu odbędzie się spotkanie z samym autorem zdjęć w Cafe Foto.

Wystawa zacznie się w piątek 29 czerwca o godzinie 18:00 (Galeria PUNCTUM, ul. Tymienieckiego 3) i potrwa do 31 sierpnia 2012r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dziewięć × 2 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 818 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony