Jestes tutaj: Home » slider » Książę Harry zamierza zdobyć biegun południowy

Książę Harry zamierza zdobyć biegun południowy

Książę Harry oświadczył, że zamierza udać się na biegun południowy wraz z członkami fundacji charytatywnej „Walking With the Wounded”. Ta grupa zrzeszająca niezdolnych już do służby byłych rannych żołnierzy musiała w maju zrezygnować z próby zdobycia Mount Everest, co bardzo zasmuciło księcia.

Członkowie „Walking With the Wounded” musieli odwołać swoją wyprawę, gdyż tegoroczna wiosenna aura sprawiła, że zdobywanie szczytu stało się śmiertelnie niebezpieczne. Taki obrót spraw tak bardzo poruszył młodego arystokratę, że oświadczył, iż uda się z weteranami na biegun południowy.

Współzałożyciel fundacji Edward Parker potwierdził, że książę Harry już z nim przedyskutował pomysł wspólnej wyprawy. – „On bardzo tego pragnie, powiedział nam to” – stwierdził Parker. – „To 26-letni facet kochający przygody, w którego krwi płynie bycie żołnierzem. On się uważa za jednego z nich, a oni także uważają go za jednego ze swoich.”

Wyprawa ma się odbyć w przyszłym roku, a udział w niej weźmie około dwunastu byłych żołnierzy. Weterani podzielą się na grupy i będą się ścigać na biegun południowy. – „Uczynienie z tego konkurencji doda tej wyprawie wyjątkowego smaku. Musimy tylko poczekać i zobaczyć, czy militarne i królewskie obowiązki księcia pozwolą mu na udział. Jeśli tylko będzie mógł pokazać rannym weteranom swoje wsparcie, to zrobi to bez wątpienia. Ta sprawa jest bardzo bliska jego sercu” – wyjaśnia Edward Parker.

Wyprawa na biegun południowy nie byłaby pierwszą wyprawą księcia Harry’ego z grupą „Walking With the Wounded”. Już w zeszłym roku spędził z nimi cztery dni podczas wyprawy na biegun północny. – „Osobiście bycie brytyjskim żołnierzem napawa mnie ogromną dumą i jestem dumny, że mogę iść wspólnie z tymi ludźmi – stwierdził książę Harry podczas swojej pierwszej, zeszłorocznej wyprawy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


trzy × = 15

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 088 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony