Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Fotografia » Konkurs Leica Barnack Award został rozstrzygnięty

Konkurs Leica Barnack Award został rozstrzygnięty

Tegoroczna, trzydziesta trzecia już edycja pobiła rekord zgłoszeń – swoje propozycje nadesłało aż 28 tysięcy fotografów z rożnych krajów – głównie Niemiec, Chin i USA. Zwycięzcami zostali ogłoszeni Frank Hallan Day oraz polak, Piotr Zbierski.

„Alumascapes” jest zwycięskim projektem Franka Hallana Day’a, który przedstawia jego miesięczna podroż przez Florydę. Autor poprzez fotografie pokazuje jak z biegiem lat wozy kempingowe zaczęły mieć wpływ na relację społeczeństwa ze środowiskiem naturalnym. Oczywiście nie ma to za wiele wspólnego z miłością do przyrody jak i chęcią wyrzeczenia się codziennych technologicznych udogodnień. Pojazdy są nowoczesne i luksusowo wyposażone, mają klimatyzacje czy telewizor – jest to jedynie ucieczka od rzeczywistości. Fotografie są zrobione w ponurym klimacie, dzięki czemu bardzo dokładnie odznacza się poczucie izolacji i tajemnicy.

Natomiast praca Piotra Zbierskiego została zatytułowana „Pass by me” – przedstawia ona ludzi i przede wszystkim ich emocje. Sens tkwi w tym, że są to przypadkowe osoby o których autor nic nie wiedział – starał się w ten sposób uchwycić na zdjęciach to co najbardziej „czyste i najważniejsze”, pokazując głównie twarze, gesty, uczucia i  relacje – dzięki temu fotografie są niezwykle autentyczne. „Pass by me” jest efektem pięcioletniej pracy autora, z której większość scen powstała w Europie Wschodniej oraz Indiach.

Galerie zdjęć nadesłanych do konkursu można obejrzeć na stronie www.leica-oskar-barnack-award.com

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


cztery + = 11

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 087 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony