Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Justin Bieber to wcielenie Kurta Cobaina?

Justin Bieber to wcielenie Kurta Cobaina?

Ostatnio okazało się, że fani, a raczej fanki Justina Biebera, nie specjalnie cenią przez wielu uznawanego za jedynego w swoim rodzaju, nieżyjącego już wokalisty Nirvany Kurta Cobaina. Pewna zagorzała wielbicielka kanadyjskiego wokalisty oświadczyła ostatnio na Twitterze, że Justin Bieber jest o „wiele większy” niż Cobain.

Użytkowniczka Twittera „Amanda Bieber” spowodowała niemałe zamieszanie wśród internetowej społeczności, gdy w jednym ze swoich tweetów porównała popularność dwóch muzyków i zasugerowała, że Bieber jest być może wcieleniem grunge’owego artysty. „Kurt Cobain (jakiś tam wokalista rockowy) zmarł w 1994 roku, tym samym, w którym urodził się Justin Bieber. Prześlij dalej, jeśli myślisz, że Justin to Kurt po reinkarnacji” – napisała fanka.

Cóż, w rzeczywistości wygląda na to, że nie sprawdziła podstawowych faktów przed podzieleniem się swoją teorią z innymi. Bieber urodził się 1. marca 1994, a Cobain popełnił samobójstwo 5. kwietnia tego samego roku. Obaj zatem żyli na jednym świecie przez ponad miesiąc czasu co sprawia, że teoria „Amandy Bieber” upada.

Być może dlatego jej wpis nie spotkał się ze zbyt dużą przychylnością ze strony innych użytkowników Twittera. Fanka jednak nie zamierzała poprzestać na jednym tweecie. „Justin Bieber jest o wiele większy niż Kurt Cobain, więc się zamknijcie. Czy Kurt Cobain miał największą rzeszę fanów na Twitterze?” – pytała retorycznie samozwańcza „Pani Bieber”.

Niestety także i ten wpis wytknął uderzającą ignorancję fanki kanadyjskiej sensacji muzycznej. Również i w tym wypadku zapomniała sprawdzić, że w czasach, gdy Kurt Cobain żył i tworzył, nikt nie wiedział jeszcze co to jest Twitter. Portal przecież wówczas nie istniał.

Po raz kolejny jednak sprawdziła się zasada, że nie ważne jak mówią, a raczej tweetują, lecz ważne, by w ogóle to robili. Pomimo negatywnych odpowiedzi „Amanda Bieber” dostała swoje 5 minut popularności. Jej wpis powielano ponad 5 tysięcy razy, a ponadto jej słowa przedostały się z Twittera na Facebook.

Cała historia jednak kończy się dobrze dla…Kurta Cobaina. Muzyk stał się jednym z głównych tematów na Twitterze, a fanka Justina Biebera – być może po części słusznie – całą zasługę przypisuje sobie. „Kurt Cobain jest w modzie dzięki moim tweetom o tym, jak Justin Bieber jest lepszy od niego.  To ja sprawiłam, że jesteś na czasie, Kurt, masz u mnie dług” – napisała.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


6 × = dwanaście

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 132 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony