Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Rynek pracy otwarty dla umysłów ścisłych

Rynek pracy otwarty dla umysłów ścisłych

Jak wynika z badań Barometr edukacyjny Bayer niespełna 40 proc. studentów wierzy, że po kierunku, który ukończą na studiach bez problemu znajdą zatrudnienie.

Od lat najpopularniejszymi wśród maturzystów były kierunki humanistyczne. Obecnie z roku na rok te statystyki się zmieniają. Politechniki stają się popularniejsze od uniwersytetów. Jest to z pewnością efekt lepszej promocji kierunków ścisłych i szerszej perspektywy znalezienia pracy po zdobyciu technicznego wykształcenia.

Studenci kierunków ścisłych to szczęściarze – podsumowała Izabella Anuszewska z firmy Millward Brown SMG/KRC, która przeprowadzała badania*. Według badań 80% absolwentów kierunków ścisłych planuje znaleźć pracę w zawodzie. Uważają, bowiem że to oni mają lepszą i pewniejszą sytuację na polskim rynku pracy.

Dla satysfakcjonującej posady prawie połowa ankietowanych studentów jest gotowa opuścić ojczyznę i wyruszyć na podbój zagranicznego rynku pracy.

Krótkie podsumowanie badań jest dostępne na: www.bayer.com.pl/file/get/id/306

* Badania Barometr edukacyjny Bayer zostały przeprowadzone w maju br. na 521 studentach drugiego i trzeciego roku z 14 polskich uczelni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


8 − cztery =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 811 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony