Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Samobójstwo generała Sławomira Petelickiego – wyniki sekcji zwłok

Samobójstwo generała Sławomira Petelickiego – wyniki sekcji zwłok

W sobotę 16 czerwca po godzinie 18.00 funkcjonariusze policji otrzymali zgłoszenie o znalezieniu ciała gen. Petelickiego z raną postrzałową głowy – o zdarzeniu poinformowała jego żona.

Wyniki sekcji zwłok, którą przeprowadzili specjaliści z Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie, nie pozostawiają wątpliwości co do przyczyn śmierci twórcy GROM-u. Generał zginął od rany postrzałowej głowy. Wyklucza się także udział osób trzecich, ponieważ na ciele generała nie znaleziono żadnych innych obrażeń, które mogłyby świadczyć, że padł on ofiarą zabójstwa. Dopiero za kilka tygodni będą znane szczegółowe wyniki sekcji zwłok, m.in. raport z  badań toksykologicznych. Nie znaleziono żadnego listu pożegnalnego. Obecnie trwają przesłuchania rodziny i najbliższych osób z otoczenia generała, a także analiza nagrań z monitoringu.

Podczas konferencji prasowej Jarosław Kaczyński komentując sprawę śmierci generała Petelickiego stwierdził, iż znajdował się on na „liście osób, które bardzo dużo mówią, w związku z czym są zagrożone”. Kobieta, z którą telefonicznie rozmawiał, a której nazwiska nie chciał podać prezes PIS, wyjawiła mu iż jest kilka osób zagrożonych, bo za dużo wiedzą i mówią o tym, jak było w Polsce na początku okresu przemian. Wśród tych osób był gen. Petelicki. „Został wymieniony wśród zagrożonych i już nie żyje” – dodał prezes PIS.  Podkreślił także, iż jest to przesłanka do sceptycyzmu wobec koncepcji samobójstwa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


pięć − = 1

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 808 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony