Jestes tutaj: Home » slider » Nowy następca tronu Arabii Saudyjskiej

Nowy następca tronu Arabii Saudyjskiej

Dekretem królewskim książę Salman ibn Abd al-Aziz as-Saud, został mianowany prawowitym następcą tronu.

W sobotę 16 czerwca zmarł książę Nayef bin Abdilaziz, który był następcą saudyjskiego tronu. Do tej pory nie podano oficjalnej przyczyny zgonu, wiadomo tylko, że książę Nayef od kilku tygodni leczył się w Szwajcarii.

Wydarzenie to komplikuje sytuację wewnętrzną w Arabii. W ciągu ostatnich ośmiu miesięcy to już trzecia zmiana przyszłego następcy króla Abd Allaha. W październiku zeszłego roku zmarł 86-letni książę Sułtan, który był pierwszym w kolejności, następcą saudyjskiego tronu.

Książę Salman, 76-letni przyrodni brat króla Abd Allaha, pozostanie na stanowisku, ministra obrony, które obejmował do tej pory. Jak twierdzą analitycy, Salman będzie kontynuował reformy społeczne i gospodarcze, które zapoczątkował obecny król. Prawdopodobnie poprowadzi także dotychczasową umiarkowaną politykę cen ropy naftowej. Warto tu wspomnieć, ze Arabia Saudyjska to największy eksporter ropy na świecie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− trzy = 0

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 813 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony