Jestes tutaj: Home » slider » Lider Al Kaidy potępił Egipt za stosunki z Izraelem i USA

Lider Al Kaidy potępił Egipt za stosunki z Izraelem i USA

W wyemitowanym w minioną niedzielę  przesłaniu przywódca Al Kaidy Ajman az-Zawahiri upomniał Egipt. Terrorystyczny lider wezwał ten kraj do zerwania traktatu pokojowego z Izraelem i prowadzenia opartej na islamie polityki. Jego zdaniem pomogłoby to powstrzymać proces przeobrażania się Jerozolimy w żydowskie miasto.

Nieustanne zbrodnie syjonistów wyjawiają prawdę o tym, że te przestępstwa nie mogłyby sięgnąć takiego zakresu bez wciągania w to pole walki Egiptu za pomocą traktatu pokojowego podpisanego przez (zmarłego prezydenta Anwara) Sadata – zdrajcę – oschle stwierdził az-Zawahiri w 47-minutowym nagraniu zamieszczonym na jednej z dżihadystycznych stron internetowych.

Oprócz krytykowania podpisanego  w 1979 roku przez Egipt i Izrael traktatu pokojowego przywódca Al Kaidy oskarżył również egipską Najwyższą Radę Wojskową o wypełnianie rozkazów USA. Stwierdził, że Amerykanie pomagali członkom Rady w ich ucieczkach z ogarniętego rewolucją Egiptu. Ostatecznie terrorysta zaapelował do wszystkich muzułmańskich organizacji i ruchów o zjednoczenie się przeciwko, jak to nazwał, „świeckim amerykańskim planom sprowadzających na Egipt samo zło”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


trzy + 5 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 319 875 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony