Jestes tutaj: Home » slider » EURO 2012 – Awans Anglii i Francji

EURO 2012 – Awans Anglii i Francji

Znamy już komplet ćwierćfinalistów EURO 2012. W dniu wczorajszym do grona 8 najlepszych drużyn Starego Kontynentu dołączyła Anglia i Francja. Szczególne uznanie musi budzić postawa wyspiarzy, którzy po raz pierwszy od wielu lat, przed samymi mistrzostwami, nie byli typowani do końcowego zwycięstwa w turnieju, ba nawet większość angielskich dziennikarzy i ekspertów była pewna obaw, co do ich awansu z grupy.
Wczoraj mężem opatrznościowym Anglików został, wracający po dwumeczowej absencji Wayne Rooney, który w 48 minucie zdobył jedyną bramkę meczu. Współgospodarze mistrzostw próbowali ambitnie doprowadzić do wyrównania, ale albo na przeszkodzie stawał świetnie broniący Hart albo… sędzia liniowy, który nie zauważył ewidentnej bramki dla Ukrainców.
W drugim spotkaniu, Szwedzi godnie pożegnali się z mistrzostwami, dość niespodziewanie pokonując faworyzowanych Francuzów 2-0. Ozdobą spotkania była bramka Zlatana Ibrahimovica, który fantastycznym strzałem nożycami doprowadził do ekstazy 25 tysięcy szwedzkich kibiców, zasiadających tego wieczoru na stadionie w Kijowie.
Dziś na mistrzostwach dzień przerwy a od jutra EURO2012 wchodzi w fazę pucharową czyli przegrywający odpada. Poniżej zestaw par, początek wszystkich meczów o godzinie 20 45.
21.06. Czechy-Portugalia
22.06. Niemcy-Grecja
23.06. Hiszpania-Francja
24.06. Anglia-Włochy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− siedem = 1

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 036 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony