Jestes tutaj: Home » slider » EURO 2012 – Awans Anglii i Francji

EURO 2012 – Awans Anglii i Francji

Znamy już komplet ćwierćfinalistów EURO 2012. W dniu wczorajszym do grona 8 najlepszych drużyn Starego Kontynentu dołączyła Anglia i Francja. Szczególne uznanie musi budzić postawa wyspiarzy, którzy po raz pierwszy od wielu lat, przed samymi mistrzostwami, nie byli typowani do końcowego zwycięstwa w turnieju, ba nawet większość angielskich dziennikarzy i ekspertów była pewna obaw, co do ich awansu z grupy.
Wczoraj mężem opatrznościowym Anglików został, wracający po dwumeczowej absencji Wayne Rooney, który w 48 minucie zdobył jedyną bramkę meczu. Współgospodarze mistrzostw próbowali ambitnie doprowadzić do wyrównania, ale albo na przeszkodzie stawał świetnie broniący Hart albo… sędzia liniowy, który nie zauważył ewidentnej bramki dla Ukrainców.
W drugim spotkaniu, Szwedzi godnie pożegnali się z mistrzostwami, dość niespodziewanie pokonując faworyzowanych Francuzów 2-0. Ozdobą spotkania była bramka Zlatana Ibrahimovica, który fantastycznym strzałem nożycami doprowadził do ekstazy 25 tysięcy szwedzkich kibiców, zasiadających tego wieczoru na stadionie w Kijowie.
Dziś na mistrzostwach dzień przerwy a od jutra EURO2012 wchodzi w fazę pucharową czyli przegrywający odpada. Poniżej zestaw par, początek wszystkich meczów o godzinie 20 45.