Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Koniec łupkowego mocarstwa w Polsce

Koniec łupkowego mocarstwa w Polsce

ExxonMobil, największy amerykański koncern paliwowy, rezygnuje z poszukiwań gazu łupkowego w Polsce.

Pogłoski o rezygnacji ExxonMobil, potwierdza doradca ds. relacji zewnętrznych firmy – Adam Kopyść . Okazuje się, że w złożach badanych przez spółkę znajduje się zbyt mało gazu, by jego wydobycie było opłacalne. ExxonMobil wykonał zaledwie dwa odwierty ze szczelinowaniem, a na terytorium USA wierci się każdego dnia ponad 500 takich odwiertów. Nie oznacza, to więc że w Polsce gazu łupkowego nie ma i że nie będziemy go wydobywali w przyszłości. Inne firmy, takie jak Chevron czy polski PGNiG i Orlen posiadający koncesje na poszukiwania nowych złóż nie zmieniają swoich planów i zapewniają, że będą kontynuować swoje prace.

Piotr Woźniak, główny geolog kraju, tłumaczy, że w poszukiwaniach gazu łupkowego wywiercono zaledwie kilkanaście otworów. Wiarygodne dane co do polskich zasobów tego surowca, będzie można natomiast uzyskać dopiero po co najmniej 100 odwiertach.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


osiem − 3 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 038 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony