Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Koniec łupkowego mocarstwa w Polsce

Koniec łupkowego mocarstwa w Polsce

ExxonMobil, największy amerykański koncern paliwowy, rezygnuje z poszukiwań gazu łupkowego w Polsce.

Pogłoski o rezygnacji ExxonMobil, potwierdza doradca ds. relacji zewnętrznych firmy – Adam Kopyść . Okazuje się, że w złożach badanych przez spółkę znajduje się zbyt mało gazu, by jego wydobycie było opłacalne. ExxonMobil wykonał zaledwie dwa odwierty ze szczelinowaniem, a na terytorium USA wierci się każdego dnia ponad 500 takich odwiertów. Nie oznacza, to więc że w Polsce gazu łupkowego nie ma i że nie będziemy go wydobywali w przyszłości. Inne firmy, takie jak Chevron czy polski PGNiG i Orlen posiadający koncesje na poszukiwania nowych złóż nie zmieniają swoich planów i zapewniają, że będą kontynuować swoje prace.

Piotr Woźniak, główny geolog kraju, tłumaczy, że w poszukiwaniach gazu łupkowego wywiercono zaledwie kilkanaście otworów. Wiarygodne dane co do polskich zasobów tego surowca, będzie można natomiast uzyskać dopiero po co najmniej 100 odwiertach.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− cztery = 0

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 103 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony