Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polityka » Rosja gotowa na przełom w handlu z USA

Rosja gotowa na przełom w handlu z USA

Doradca prezydenta Władimira Putina ds. polityki zagranicznej Jurij Uszakow stwierdził w niedzielę, że Rosja i Stany Zjednoczone stworzyły fundamenty niezbędne do budowy wzajemnych stosunków handlowych i przełomu w relacjach ekonomicznych.

Mamy podstawy niezbędne do ekonomicznego przełomu: w zeszłym roku rosyjsko-amerykański handel przyniósł 31,2 miliony dolarów, co jest wynikiem o 14,3 procent wyższym niż ten sprzed kryzysu w 2008 roku – powiedział Uszakow. – Osiągnięty został szereg umów dotyczących wielu sfer, włączając w to umowę o strategicznym partnerstwie między Rosją i firmą Exxon-Mobil, ustalającą rozwój złóż w morzach Czarnym i Karskim, a także w zachodniej Syberii.

Rosji bardzo zależy na ekonomicznej i handlowej bliskości ze Stanami Zjednoczonymi, bo właśnie dzięki dobrym relacjom w tych sferach udało się temu krajowi dołączyć do Światowej Organizacji Handlu (WTO). Rosyjska administracja wierzy, że kontynuacja współpracy z USA jeszcze bardziej poprawi sytuację Moskwy i doprowadzi do kolejnego ekonomicznego przełomu. – Ona (współpraca) znacznie zwiększy obustronną rotację dóbr, zwiększy ilość miejsc pracy, a także poprawi standard życia – tłumaczył doradca rosyjskiego prezydenta.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dziewięć − = 1

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 061 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony