Jestes tutaj: Home » slider » Ćwierćfinały Mistrzostw Europy bez Polaków

Ćwierćfinały Mistrzostw Europy bez Polaków

Ogromny zawód i smutek na twarzach zawodników oraz wielkie rozczarowanie wśród kibiców. Polacy nie zagrają w ćwierćfinałach. Cieszy jednak fakt, że był to ostatni mecz nie „o honor”, ale „o wszystko”. Jednak dziękujemy za cały trud włożony w każdy mecz Mistrzostw i liczymy na dalsze sukcesy.

Zaskakująca sytuacja w grupie A Mistrzostw Europy UEFA EURO 2012. Po przegranym meczu Polaków oraz reprezentacji Rosji awans wywalczyły drużyny Czech oraz Grecji.

Cała Polska pokładała nadzieję w drużynie Franciszka Smudy na historyczny awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Europy, niestety nie udało się. Polacy przegrali z Czechami 0:1.

Na boisko Polska reprezentacja wyszła gotowa do walki, optymistycznie nastawiona. W pierwszej połowie Polacy stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji aczkolwiek nie potrafili ich wykorzystać. Na drugą połowę Polacy wyszli wydawałoby się z innym nastawieniem znając wynik meczu Grecja-Rosja, gdzie drużyna Grecji wygrywała z Rosją. Swoją sytuację w 72 minucie meczu wykorzystali Czesi, którzy po fatalnym błędzie Murawskiego w środku pola wychodzą z kontra i w konsekwencji Jiracek pokonuje Tytonia. Po straconej bramce trener Reprezentacji Polski zdecydował się aż na dwie zmiany. Na boisku pojawili się Adrian Mierzejewski oraz Paweł Brożek. Polacy próbowali odrobić straty, ale niestety nieskutecznie. Kibice próbowali pomóc Polakom, ale i tak wspaniały doping, który niósł się na Stadionie Miejskim we Wrocławiu nie sprawił, że Polacy odrobili straty.

Największą niespodziankę w grupie A jest Reprezentacja Grecji, która niespodziewanie pokonała Rosję 1:0, gdzie prawie pewne było, że drużyna Rosji awans ma już zapewniony. Można pokusić się o stwierdzenie, że awansowały drużyny, które awansować nie miały. Od samego początku Mistrzostw Europy faworytami w grupie A była Reprezentacja Polski oraz Rosji, ale jak widzimy piłka nożna jest zaskakująca i dopóki piłka w grze wszystko może się zdarzyć.

Dziękujemy Polakom za włożony trud, poświęcenie i zdrowie pozostawione na boisku, podczas reprezentowania naszych barw narodowych na jednej z największych imprez piłkarskich.