Jestes tutaj: Home » SPORT » Wojciechowski negocjuje z Anglikami. Leicester w Warszawie?

Wojciechowski negocjuje z Anglikami. Leicester w Warszawie?

Od jakiegoś czasu wiadomo, że klub warszawskiej Polonii jest na sprzedaż. Tym razem zainteresowanie wykazał Właściciel Klubu Angielskiego.

Klub z Wysp już dawno wykazywał zainteresowanie kupnem Polonii, już w czasach gdy właścicielem angielskiego klubu był Ivan Madric. Od tamtej pory dużo się zmieniło. Serb sprzedał klub biznesmenowi z Tajlandii, założycielowi sklepów Duty Free, którego fortuna jest wyceniana na 180 mln złotych. W sierpniu ubiegłego roku klubem Polonii był zainteresowany klub z League Two Aldershot Town. Po nieudanej próbie nawiązania kontaktu z Wojciechowskim, podjął on współpracę z Wartą Poznań. Mariaż klubu z Warszawy z klubem zagranicznym nie byłby pierwszym takim przypadkiem w historii. W 2008 roku właściciel Sheffield United Kevin McCabe wygrał przetarg na zakup zadłużonego węgierskiego klubu Ferencvaros Budapeszt. Dzięki temu Ferencvaros po trzech latach przerwy powrócił do ekstraklasy. Widać, że właściciel Polonii nie chce zostawić klubu w potrzebie. Bo sprzedaż klubu i przeniesienie praw własności do innego miasta byłoby najgorsyzm rozwiązaniem z możliwych dla fanów Polonii. Jakże jest ich wielu nawet wśród czołowych polskich polityków. Gra Polonii w IV lidze i pozbawienie stolicy dwóch klubów w Ekstrakalsie byłoby istnym trzęsieniem ziemi. Regulamin Polskiej Ligi jednak to dopuszcza.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− jeden = 7

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 139 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony