Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Sen do poprawki

Sen do poprawki

Często miewasz kłopoty z zasypianiem. Zastanów się czym to może być spowodowane? Stres? Kłopoty w pracy? Jeżeli owce, które każdej nocy liczysz są bardziej zmęczone od Ciebie posłuchaj kilku pomocnych rad.

– Odłącz się – drzemanie obok włączonego telewizora lub komputera może sprawić, że nasz sen będzie niespokojny i płytki.
– Uwij wygodne gniazdko – człowiek dużą część swojego życia spędza w łóżku. Należy zadbać o dobrą gatunkowo kołdrę i materac.
– Ćwicz rano – ćwiczenia redukują poziom stresu i podnoszą ciśnienie, co z pewnością nie ułatwi zasypiania.
– Zakaz odsypiania –  człowiek powinien spać co najmniej 8h. Postaraj się nie odsypiać zarwanej nocy i nawet w wolne dni wstawać o stałej porze.
– Nie pij alkoholu przed snem – wypite piwo czy drink przed snem może ułatwia zasypianie lecz zawarty w nim alkohol zaburza fazę głębokiego snu.
– Pij mleko – jak mawiały nasze babcie czy mamy, szklanka mleka przed snem pozwoli nam zasnąć. Dzieje się tak za sprawą tryptofany, który pomaga w produkcji hormonu snu.
– Medytuj – medytacje, kąpiel przy blasku świec itp. pozwolą Ci się odprężyć.
– Jeśli te metody nie zadziałają na Ciebie. Warto skonsultować się ze specjalistą.

Warto zapoznać się i wypróbować różnych metod zwalczania bezsenności. Wyzbycie się tego problemu pozwoli nam dłużej żyć, czuć się lepiej, piękniej wyglądać i funkcjonować na „pełnych obrotach” przez cały dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


pięć + = 13

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 103 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony