Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Zazdrość – podstępna siostra Miłości

Zazdrość – podstępna siostra Miłości

Tworzycie idealną parę, macie wspólne plany i pragnienia, ale pewnie nie raz przyłapałaś samą siebie na tym, że w niektórych sytuacjach twoja głowa zostaje wypełniona przez najczarniejszy scenariusz. Szczególnie takich, kiedy wiesz, że twój partner wlanie spędza czas z koleżanką przy kawie. Czy uczucie zazdrości w związku ma zawsze swoje uzasadnienie?

Powszechnie uważa się, że zazdrość  jest nieodłącznym elementem miłości, bowiem to dzięki niej związek kształtuje namiętność, staję się bardziej silny, stabilniejszy i w ten sposób nabiera kolorów które utwierdzają partnera w przekonaniu, że nam na nim zależy – czy to stwierdzenie jest słuszne?

Na pewno w dużej mierze jest to prawda, jednak według większości psychologów zazdrość bardzo często może przerodzić się w pewnego rodzaju obsesję, którą nie łatwo zahamować i może mieć  ona wówczas poważne konsekwencje.

Jak więc sobie radzić z tym podstępnym uczuciem? Czy obecność innych kobiet w pobliżu naszych partnerów zawsze musi mieć nieszczęśliwe zakończenie?

Powinnyśmy sobie zadać pytanie, czy aby same czasami nie obracamy się wśród mężczyzn. Każdy z nas ma znajomych i przyjaciół – niekoniecznie tej samej płci, z którymi niejednokrotnie rozmawiamy. Racja, że nam kobietom jest trudniej zaakceptować to, że partner czasami woli się wyżalić swojej koleżance, którą zna od lat, niżeli nam samym. Najczęściej taki wybór jest spowodowany potrzebą poznania świeżego spojrzenia z zewnątrz, kobiecej opinii i rady, która pomoże rozwiać pewne wątpliwości. Kumple nie zawsze się sprawdzają w tej roli.

Jeśli nie zauważysz wyraźnych sygnałów świadczących o nadchodzącej katastrofie, nie rób nic co mogłoby zaszkodzić. Przeanalizuj swoją samoocenę i przypomnij sobie czy kiedykolwiek twój partner dał ci powód do zazdrości – może się okazać, że twoja wyobraźnia płata figle i specjalnie podsuwa obrazy nie mające racji bytu.

Pamiętajmy więc o tym, by zachować zdrowy rozsadek. Zazdrość nie tylko może przerodzić się w niebezpieczną grę –  może również zrujnować związek, a nawet życie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× 6 = trzydzieści sześć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 815 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony