Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Kiedy pomaga psychoterapia?” – recenzja książki

„Kiedy pomaga psychoterapia?” – recenzja książki

Przeżywasz lęki, problemy, cierpisz na różne dolegliwości somatyczne, czujesz się niekochany, samotny, nosisz w sobie tajemnice i nie wiesz komu mógłbyś je powierzyć? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na większość tych pytań, być może warto udać się po pomoc do psychoterapeuty.

W życiu człowieka przychodzą takie chwile, że trudno sobie poradzić i samodzielnie znaleźć rozwiązanie. Lęki, trudności, zaburzenia odżywiania, zaburzenia psychosomatyczne, depresja, problemy z uzależnieniami czy też ze swoją seksualnością w takich sytuacjach człowiek czuje, że nie ma wyjścia. Przychodzą poważne problemy związane z wchodzeniem w nowe role, kwestie związane z przyszłością, pracą czy wreszcie kryzysy związane z wiekiem czy chorobą. Człowiek w takich chwilach potrzebuje kogoś, kto wysłucha, wspomoże „dobrym” słowem, stanie obok w obliczu piętrzących się trudności i pomoże oswoić lęki.

Poradnik autorstwa Thomasa Kornbichlera pod tytułem „Kiedy pomaga psychoterapia?” informuje o symptomach oraz sytuacjach, w których trudno sobie poradzić bez pomocy terapeuty. Pomaga znaleźć właściwą osobę. Radzi także w sytuacji, kiedy nie wiemy jak zakończyć prowadzoną terapię. W przejrzysty i przystępny sposób przedstawia natłok różnych metod terapeutycznych. Stanowi doskonałe narzędzie, które pozwala zadecydować kiedy warto rozważyć ewentualną terapię, a kiedy nie jest to konieczne.

Bardzo ciekawym elementem są wplecione w teoretyczne rozważania – studia indywidualnych przypadków. Poznajemy różnych pacjentów, uczestników terapii, ich życie oraz problemy. Razem z nimi przechodzimy przez trudności i widzimy jak w ich przypadku – pomoc terapeuty okazała się sukcesem w drodze do zdrowienia oraz czerpania radości z życia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ dwa = 5

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 560 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony