Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Dobry adres to człowiek” – recenzja książki

„Dobry adres to człowiek” – recenzja książki

„Jestem z bloków. I wcale się nie wstydzę, choć pewna piosenkarka miała dziennikarzom za złe, że ujawnili jej blokowe mieszkanie. A ja po prostu wiem, że tak zwany dobry adres to człowiek, nie ulica…”

Jaki jest przepis na dobry felieton? Czy wystarczy łyżeczka przenikliwości, szczypta dobrego humoru, porcja bezpośredniego języka i pół szklanki życzliwości. Dorota Terakowska w swoim zbiorze felietonów pod tytułem „Dobry adres to człowiek” przekonuje, że życie trzeba brać na serio. Teksty poruszają m.in. tematy mediów, mody, obyczajów i rodziny. Jak nakazuje autorka, nie można do nich dodawać pokory i należy je spożywać na ostro.

W oparciu o własne obserwacje Terakowska pisze z nutką satyry o bezkrytycznym podążaniu za trendami, snobizmie i innych powszechnych przywarach Polaków. Pisarka wykorzystuje oryginalny talent narracyjny do przedstawienia swoich przemyśleń w sposób przystępny, bez publicystycznej czy moralizatorskiej powagi. Owocem są pełne ciepła, mądrości życiowej i dobra. Opowiadania, które należy podawać natychmiast, póki gorące.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


5 + = dwanaście

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 103 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony