Jestes tutaj: Home » slider » Polska-Rosja: Grupa A

Polska-Rosja: Grupa A

Polska drużyna do spotkania z rosyjską drużyną  przystąpiła niezwykle bojowo. Przed spotkaniem zawodnicy zapowiadali, że to spotkanie potraktują niezwykle prestiżowo, jak walczyliby przeciwko Anglii, czy Niemcom.

Pochód kibiców rosyjskich zmierzał mostem Poniatowskiego na Stadion Narodowy. Na początku spotkania widać było niezwykłą determinację w polskim zespole.
Zespół naszych wschodnich sąsiadów został doskonale przeanalizowany. Doskonale zdawano sobie przed spotkaniem sprawę, jakie atuty drużyny przeciwnej trzeba zneutralizować. Przede wszystkim należało ograniczyć silną broń Rosjan jaką są kontrataki. W ataku pozycyjnym radzą sobie znacznie gorzej. Zaplanować grę polskiej drużyny, a wdrożyć plan w życie to dwie odrębne kwestie. Nieznaczna przewaga Rosjan zaowocowała golem co wprawiło w zdumienie publiczność zgromadzoną na Stadionie Narodowym, w strefach wydzielonych w wielkich miastach, jak również przed radioodbiornikami. Przy tym golu nie należy winić Przemysława Tytonia. Polski bramkarz niewiele miał do powiedzenia. Piłka po głowach drużyny rosyjskiej, jak po stole bilardowym zmierzała do siatki. Po przerwie wyszła zupełnie inna drużyna, odmieniona mentalnie. Determinacja drużyny przyniosła efekt po golu Jakuba Błaszczykowskiego. Jak podkreślają zgodnie komentatorzy, wielu europejskich stacji, był to dotychczas najpiękniejszy gol mistrzostw. Jakub Błaszczykowski w pełnym biegu z lewej nogi idealnie trafił do rosyjskiej bramki. Obserwując drużynę polską miało się wrażenie, że potrafi w takiej formie sprostać wielkim europejskiego futbolu. Tak kombinacyjnie grającej drużyny polskiej, zmotywowanej do zwycięstwa nie widzieliśmy już dawno. Ręce same składały się do oklasków. Istotne przed decydującą serią spotkań jest, iż może liczyć tylko na siebie.

Zwycięstwo z Czechami da nam wyjście z grupy. Zwyciężyć przed decydującą batalią musi również Grecja. Remis da awans za to Rosjanom i Czechom. Decydująca seria spotkań grupy A już w sobotę. Oby była ona szczęśliwa dla polskiego zespołu, bo na ćwierćfinał EURO czekają wszyscy Polacy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


siedem × = 63

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 209 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony