Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Aktorstwo » Hugh Laurie – człowiek o wielu twarzach

Hugh Laurie – człowiek o wielu twarzach

Kojarzycie niezbyt sympatycznego doktorka, który rzuca sarkazmem na wszystkie strony i unika przy tym jak tylko może pracy w przychodni? Na dyżurach nie nosi fartucha, a jego życiowa filozofia mówi, że wszyscy kłamią… Tak, tak, oczywiście chodzi tu o słynnego diagnostę Housa, w którego postać już od ośmiu lat wcielał się Hugh Laurie. Twórcy serialu o tym tytule, dwa miesiące temu zapowiedzieli, że ósmy sezon będzie ostatnim – co więc się stanie z aktorem?

Hugh Laurie znany jest głównie z aktorstwa, na swoim koncie ma wiele filmów takich jak „Stuart Malutki”, „Lot Feniksa” czy „Królowie ulicy”. W serialu wyprodukowanym przez BBC, „Czarna Żmija” wcielił się w rolę księcia Ludwiga IV, jednak największą sławę przyniosła mu postać dr House, dzięki której otrzymał dziesięć nagród, w tym dwa Złote Globy oraz dziewiętnaście innych nominacji.

Aktor już w 2009 roku rozważał odejście z serialu, gdyż jak twierdził granie niepełnosprawnego lekarza, chodzącego o lasce wymaga sporego wysiłku i specyficznej pracy bioder, co zaczęło mieć negatywny wpływ na jego stan zdrowia. Chwilę później, kiedy serialowa partnerka bohatera, Lissa Cuddy (Lissa Edelstein) zrezygnowała z roli, przyszłość serialu stała się niepewna. Producenci jednak zdecydowali się nakręcić 8 sezon, który w rzeczywistości miał być zakończeniem całego serialu, ponieważ tym razem Hugh Larie zamierzał ostatecznie się z nim pożegnać. Swoją decyzję tłumaczył brakiem czasu dla rodziny – średnio spędzał na planie 10 miesięcy w roku, z dala od żony i dzieci mieszkających w Wielkiej Brytanii.

Serial wprawdzie zniknie z ekranów, ale sam Hugh nie zamierza próżnować. Mało kto wie, że oprócz bycia aktorem, jest też uzdolniony muzycznie. Potrafi grać na instrumentach klawiszowych, gitarze czy harmonijce. W maju 2011 roku wydał swoją pierwszą debiutancką płytę zatytułowaną „Let Them Talk”, na której znajduje się 15 utworów utrzymanych w bluesowym klimacie. Oprócz tworzenia muzyki zajmuje się także pisaniem, czego dowodem może być jego pierwsza powieść sensacyjna „Sprzedawca broni”, która zyskała pozytywne opinie wielu krytyków i szybko stała się światowym bestsellerem.

Wczoraj aktor obchodził swoje 53 urodziny – z tej okazji życzymy mu wielu dalszych sukcesów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


2 − dwa =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 817 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony