Jestes tutaj: Home » SPORT » EURO 2012: Poland Ukraine – Grupy B,C, D

EURO 2012: Poland Ukraine – Grupy B,C, D

W grupie B zanotowano niespodziankę w postaci zwycięstwa Danii nad Holandią.

Z całą pewnością trzeba przyznać, iż drużyna Oranje miała w tym spotkaniu przewagę, jednak to drużyna skandynawska okazała się zwycięska. Przysłowie, iż nie zawsze wygrywa drużyna lepsza ma duże odzwierciedlenie w tym spotkania. Niemcy z kolei po zwycięstwie nad drużyną Portugalii stali się faworytem grupy. Faktem jest, iż ten mecz potoczył się szczęśliwie dla drużyny zachodnich sąsiadów. Gdyby strzał NANIEGO był nieco celniejszy w pierwszej połowie spotkania, to drużyna Portugalii mogłaby się cieszyć ze zwycięstwa w tym spotkaniu.

W grupie C drużyna Hiszpanii zremisowała z drużyną Włoch 1-1. Tym samym zła passa obrońców trofeum w meczu ze Squadre Azzura została podtrzymana. Niespodzianką jest dwubramkowe zwycięstwo Chorwatów w meczu z Irlandczykami. Tym samym wyrośli oni na faworytów tej grupy.

W grupie D Trójkolorowi zremisowali z drużyną Angielską 1-1. Spotkanie było niezwykle emocjonujące do samego końca i obie drużyny mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Na czoło tej grupy wywindowała się drużyna Ukrainy po zwycięstwie nad drużyną Szwecji 2-1. Bohaterem spotkania został piłkarz, który już dziś jest ikoną ukraińskiego futbolu Andrei Szewczenko. Początkowo nic nie wskazywało, że losy spotkania przechylą się na stronę drużyny ukraińskiej, gdyż Zlaten Ibrahimowic strzelił piękną bramkę na 1-0. Co jest znamienne, Zlatan w tym spotkaniu przejął nieco inną rolę niż w drużynie AC Milan, był piłkarzem dogrywającym. Po dwóch główkach Szewczenki drużyna Ukraińska przechyliła szale meczu na swoją korzyść, a sam piłkarz w 80 minucie schodząc z boiska otrzymał owacje na stojąco.

Kolejna seria spotkań w grupach B,C,D zapowiada się niezwykle interesująco.