Jestes tutaj: Home » SPORT » Kobiety twarde jak skały. Zwycięstwo Szarapowej w Paryżu.

Kobiety twarde jak skały. Zwycięstwo Szarapowej w Paryżu.

Niewiele brakowało a Wiktoria Azarenka przeszłaby do historii jako pierwsza kobieca liderka pokonana w I rundzie Roland Garos. Kobiecy tenis stał się bardzo nieprzewidywalny.

Sama Azarenka według Wojciecha Fibaka jest słaba psychicznie, może nie sprawia takiego wrażenia, ale niezwykle łatwo wytrącić ją z równowagi, a wtedy popełnia błędy. Większość tenisistek z czołówki rankingu ma problem z emocjami, jedyne wyjątki to siostry Williams, Szarapowa, Agnieszka Radwańska. Podobnymi liderkami z prawdziwego zdarzenia były: Navratilova, Graf, Seles, Henin, Davenport, Hingis. Słaba mentalność tenisistek bierze się z faktu, że nie uczy się je dziś techniki, wszechstronności, a co za tym idzie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Kobiecy tenis jest nieprzewidywalny, jest w nim ogromna konkurencja, stał się bardziej wyrównany.

Sam Turniej we Francji wygrała Maria Szarapowa, czym potwierdziła swoją odporność na trudności pojawiające się na korcie i zwyżkę formy w tym sezonie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ 4 = trzynaście

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 163 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony