Jestes tutaj: Home » slider » 19-latek ruszył w drogę krzyżową z Teksasu do Białego Domu

19-latek ruszył w drogę krzyżową z Teksasu do Białego Domu

Dziewiętnastoletni Teksańczyk Junior Garcia wyruszył w pieszą pielgrzymkę z położonego w stanie Teksas miasta Saginaw do Białego Domu. Choć w poniedziałek młody pielgrzym przebył zaledwie 32 kilometry, to na jego stopach pojawiły się już pierwsze odciski. – Właśnie wtedy przychodzi czas na moją wiarę. Wystarczy, że Mu zaufam, że będzie ze mną na każdym kroku i że będzie dodawał mi sił – powiedział Garcia.

Junior Garcia w swoją pielgrzymkę nie udał się sam. Oprócz rodziny i kręgu kościelnych przyjaciół ma coś jeszcze: mierzący ponad 3,5 metra krzyż, który niesie na ramieniu. Na tak spektakularny i lekko niecodzienny sposób szerzenia chrześcijańskiej religii Amerykanin wpadł podczas jednego z przykościelnych młodzieżowych spotkań w Saginaw. Jak tłumaczy, po tym, jak zdał sobie sprawę, że jego podróż z Bogiem przez życie nie wyglądała tak jak powinna, zaczął „naprawdę próbować znaleźć to, co Bóg dla niego przygotował, odszukać jego wołanie”.

Po prostu czułem się od Niego odseparowany i poczułem, że nadszedł czas, aby pozbyć się ziemskich żądzy i skupić się na Nim – wyjaśnił Junior Garcia narodziny pomysłu pieszej pielgrzymki do Białego Domu. – To mój sposób pokazywania, że Jezus Chrystus pragnie osobistej relacji z każdym z nas – wyjaśnia młody chrześcijanin.

Juniora Garcię dzieli od Białego Domu nieco ponad 2200 kilometrów. Teksańczyk zamierza stanąć z krzyżem na schodach Białego Domu 13 lipca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


osiem − = 7

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 598 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony