Jestes tutaj: Home » SPORT » Platini ostrzega piłkarzy: Rasizmem na EURO zajmą się sędziowie

Platini ostrzega piłkarzy: Rasizmem na EURO zajmą się sędziowie

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych piłkarzy rozgrywanego na stadionach Polski i Ukrainy turnieju EURO 2012 – Włoch Mario Balotelli – oświadczył, że jeżeli usłyszy jakiekolwiek przesycone rasizmem skandowanie kibiców, to natychmiast zejdzie z boiska. Na odpowiedź do jego słów nie trzeba było czekać długo, a głos zabrał sam prezydent UEFA Michel Platini.

To nie pan Balotelli odpowiada za sędziowanie. Te decyzje należą do sędziów – powiedział Platini, któremu w konferencji prasowej towarzyszył były sędzia Pierluigi Collina. – Tak, jeśli piłkarz sam zejdzie z boiska, to otrzyma żółtą kartkę – dodał prezydent UEFA po krótkiej konsultacji z Colliną, ale wyraził nadzieję, że nie dojdzie do takich incydentów. – Mam nadzieję, że wschodnioeuropejscy kibice uczynią z tego turnieju wielką uroczystość, a nie problem – stwierdził.

Słowa wypowiedziane przez Mario Balotelli’ego, dotarły również do kapitana angielskiej drużyny Stevena Gerrarda, który stwierdził, że samowolne opuszczanie boiska przez piłkarzy nie jest najlepszym rozwiązaniem. – Nie zachęcałbym ich do schodzenia, ale jeśli podejdą do mnie narzekając na obelgi, to ja poruszę tą kwestię z sędzią. On może skierować to do UEFA. Będę wspierał i pomagał moim piłkarzom w takiej sytuacji – stwierdził angielski pomocnik.

Legenda francuskiej piłki, a obecnie najważniejszy działacz UEFA ostrzegł, że podczas odbywającego się w Polsce i na Ukrainie turnieju EURO 2012 władza sędziów sięga bardzo daleko. – Będziemy jednak przerywać mecze, jeśli pojawią się problemy, bo uważam, że rasizm jest najgorszym z nich. Daliśmy sędziom prawo tymczasowego wstrzymywania meczów, jeśli dostrzegą problem, oraz możliwość całkowitego przerwania spotkania, jeśli rasizm będzie się nasilał – oświadczył Michel Platini. – Jeśli mecz zostanie przerwany, wówczas cała sprawa trafi do naszej komisji dyscyplinarnej, a ta prowadzi politykę zerowej tolerancji (dla rasizmu).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


6 × = trzydzieści sześć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 139 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony