Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Znamy już wszystkich tegorocznych artystów Męskiego Grania

Znamy już wszystkich tegorocznych artystów Męskiego Grania

Nowa dyrektor artystyczna, Katarzyna Nosowska. Osoba, której nie mogło zabraknąć, Wojciech Waglewski. Formacja Pogodno, od lat pozytywnie nastrajająca swoją muzyką, a także mistrz stylu ragga z zespołem, czyli Pablopavo i Ludziki. Znamy już wszystkich artystów Męskiego Grania 2012. Damy ognia na najwyższym poziomie!

Trzecia odsłona wydarzenia będzie wyjątkowa m.in. dlatego, że poprowadzi ją Katarzyna Nosowska. Dyrektor artystyczna zaprosiła do współpracy twórców niezależnych, podążających własną muzyczną drogą, odważnych eksperymentatorów i artystów nastroju. Dzięki nim fani muzyki będą mieli niepowtarzalną okazję wziąć udział w spektaklu dźwięków, osobowości oraz doświadczyć zderzeń energii i form ekspresji, wyjątkowych na polskiej scenie muzycznej.

„Decydując się wejść w rolę dyrektora artystycznego Męskiego Grania, mam cichą nadzieję zachęcić publiczność do wzniesienia się ponad płeć i przeżycia wspólnie z artystami absolutnie magicznych chwil na jedynej płaszczyźnie  gwarantującej wolność, jaką jest sztuka. Dobór artystów jest próbą ostatecznego obalenia w moim odczuciu nieprawdziwej teorii, że w polskiej muzyce nie dzieje się nic szczególnego. Często bywam wręcz zachwycona, a na pewno dumna ze sposobu, w jaki niektórzy poczynają sobie z dźwiękiem i słowem. W zestawieniu znaleźli się świetnie znani i szanowani, a także ci młodzi, gotowi zmienić wartę. Liczę, że po koncertach publiczność z apetytem sięgnie po produkcje artystów, których proponuję” – mówi Katarzyna Nosowska.

Do znanych już artystów współtworzących Męskie Granie 2012 dołączają kolejni znakomici wykonawcy. Wszystkich łączy jedno – przekonanie o konieczności ciągłego szukania muzyki, wyrażania tego, co dla nich ważne w sposób autorski, im najbliższy. Pablopavo i Ludziki wspólnie z sekcją dętą w składzie Misza Mazurek, Radek Nowak oraz Bartek Tkacz, a także Mariką odsłonią tajemnice miejskich zaułków. W nastrój leniwego i beztroskiego popołudnia wprowadzi zespół Paula & Karol, czoła stawi im szaleńcza energia i duch improwizacji Pogodno. Pojawią się również zespół June, którego muzyka to nieprzewidywalna wyprawa w świat inspiracji Czarnym Lądem i nie tylko, a także Muzykoterapia, serwująca słuchaczom zaskakującą kompilację elektroniki z jazzem oraz terapię łagodnymi dźwiękami. Mieszankę gatunkową dopełnią Hey – już legendarni, ale wciąż kreatywni i Tides From Nebula -.jedno z największych odkryć post-rockowego brzmienia. Całość zamyka Brodka, która całkiem niedawno rodzimą scenę postawiła na głowie.

Specjalnym gościem Katarzyny Nosowskiej na koncercie w Warszawie będzie Wojciech Waglewski. Data i miejsce są nieprzypadkowe. Artysta, który współtworzył od podstaw Męskie Granie i swoją wiarą w polską muzykę przekonał do niego tysiące fanów, zagra ponownie, aby podczas pierwszego koncertu tegorocznej edycji wprowadzić publiczność w nową odsłonę wydarzenia.

Trzeba przy tym pamiętać, że Męskie Granie to więcej niż muzyka. W projekt zostali zaangażowani także najlepsi projektanci oraz operatorzy światła, żeby stworzyć jak najlepszą oprawę dla tego, co będzie się działo na scenie i poza nią. Scenografię zaprojektowała Małgorzata Szabłowska – jedna z najbardziej rozchwytywanych architektek przestrzeni. Arcystrefę Żywca, miejsce odpoczynku i bliższego poznawania marki, stworzył Marek Mielnicki – doskonały konstruktor i designer. Paweł „Spider” Pająk odpowiada za przygotowanie niezapomnianego świetlnego spektaklu. Aby na dłużej zapamiętać klimat koncertu i zachować towarzyszące mu emocje, Martyna Czerwińska, jedna z najzdolniejszych polskich projektantek, przygotowała specjalną kolekcję ubrań i akcesoriów sygnowaną logo Męskiego Grania. Atmosferę koncertów jeszcze w czasie ich trwania będzie się starał uchwycić na płótnie TUSE – prawdziwy mistrz graffiti.

„Oddajemy w ręce fanów Męskiego Grania skończoną całość. Zaprosiliśmy twórców bardzo różnorodnych, często pozornie przeciwstawnych, aby zderzenia ich twórczości zaskoczyły, wniosły nowy sposób patrzenia na muzykę i zainspirowały do samodzielnych artystycznych poszukiwań. Zależy nam na tym, żeby każdy uczestnik koncertu wyszedł z niego z przeświadczeniem, że wziął udział w niezwykłym wydarzeniu” – mówi Marta Kuropatwińska, manager marki Żywiec.

Na każdym z koncertów wystąpi również zwycięzca danego etapu konkursu Nowe Męskie Granie, promującego wykonawców nieznanych do tej pory szerszej publiczności. 28 lipca w Gdańsku zagra zespół Hanimal. Dołączy tym samym do formacji Crab Invasion i Afro Kolektyw, które wystąpią kolejno w Warszawie i Krakowie.

Znamy już wszystkich muzyków, którzy zagrają w tegorocznej edycji Męskiego Grania, a także artystów tworzących przestrzeń i atmosferę projektu. Scena zadrży i zakipi od emocji. Ognia!

Na koncertach zagrają również:

Acid Drinkers, Aleksandra Kurzak i Orkiestra Feel Harmony, Czesław Śpiewa, Dezerter, Grabek, Julia Marcell, Kamp!, Kari Amirian, KNŻ, Kury, Leszek Możdżer, Łona i Webber & The Pimps, Marek Dyjak, Mitch & Mitch, Natu Kozmic Blues, OSTR/Tabasko, Raz Dwa Trzy i duet Spitfire, Tomasz Stańko i UL/KR.

Tego lata Męskie Granie zabrzmi w następujących miejscach:

Warszawa, Koneser –14 lipca
Kraków, Ogrody Muzeum Archeologicznego – 21 lipca
Gdańsk, Ołowianka – 28 lipca
Poznań, Stara Gazownia – 4 sierpnia
Wrocław, Browar Mieszczański – 11 sierpnia
Żywiec, Amfiteatr Pod Grojcem – 1 września

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


6 − jeden =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 277 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony