Jestes tutaj: Home » MUZYKA » K.A.S.A. powraca z podwójnym albumem i książką

K.A.S.A. powraca z podwójnym albumem i książką

Krzysztof K.A.S.A. Kasowski wydaje dwupłytowy album „Kontrakt” oraz powieść o polskim show-biznesie widzianym z perspektywy debiutanta bez układów i znajomości, o tym samym tytule. Premiera odbyła się 2 czerwca na 49. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2012!

Utwór „Oto Kontrakt” promujący te wydawnictwa został zakwalifikowany do konkursu SuperPremiery Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.  – „Utwór ma w sobie sporo bluesowej ekspresji, jest to gatunek, który wywarł na mnie duży wpływ kiedy zaczynałem swoją przygodę z muzyką” – mówi K.A.S.A. – „Musiało upłynąć prawie 30 lat, zanim do niego powróciłem. W środowisku bluesowym istnieje legenda mówiąca o tajemniczym kontrakcie, dającym talent i sławę, który można podpisać jedynie o północy gdzieś na rozstaju dróg. Uznałem, że właśnie taki klimat będzie idealnie oddawał  tezę zawartą w książce, że cena jaką trzeba zapłacić, by zaistnieć w show-biznesie jest bardzo wysoka.”

Dwunasty album artysty pod tytułem „Kontrakt” to dwupłytowy, ekskluzywny digipack. Na pierwszej płycie znajdą się premierowe piosenki o różnorodnym klimacie. Od tytułowego, funk-bluesowego „Oto Kontrakt”, poprzez klubowe „2.0.1.2.”, jamajskie rock-steady „Bez Uprzedzeń”, latynoskie „Nie Miałem Szans”, nawiązująca do klasyki R’n’B  „Moja Retrospekcja”, dancehallowe „Bo Tak Jak Ty” aż po wręcz rockowe „Ciężko Lekko”. Nie zabraknie popowych, melodyjnych piosenek jak „Daj Mi Drugą Szansę”, „Noworoczne Postanowienie” czy „Nie Mam Szczęścia”. Jest pastisz, ironia, ale i utwory „całkiem serio”. Dla wielbicieli starszych utworów K.A.S.Y, na drugim krążku, artysta zamieścił największe przeboje: „Piękniejsza”, „Maczo”, „Ja Wierzę, Że” (w specjalnej wersji na EURO 2.0.1.2.), „Zabiorę Ciebie”. Są to specjalne remixy tych piosenek, zamówione u najlepszych polskich producentów muzyki klubowej i chillout. Krążek zaczyna się mocno tanecznie, po czym przechodzi w elegancki klimat Lounge Music.

Płyta ukaże się nakładem Fonografiki już 16 czerwca. Na stronie wydawnictwa trwa przedsprzedaż albumu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ cztery = 5

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 811 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony