Jestes tutaj: Home » slider » EURO2012: Polska – Grecja 1:1

EURO2012: Polska – Grecja 1:1

Polacy zremisowali z reprezentacja Grecji 1:1. Pierwsza połowa w wykonaniu Polaków cudowna, druga tragiczna. Wielkie emocje dziś towarzyszyły zawodnikom i kibicom. Gol Lewandowskiego i czerwona kartka Szczęsnego. Przemysław Tytoń okrzyknięty „bohaterem” po wybronieniu rzutu karnego.

8.06.2012 rok cała Polska żyje meczem Polska-Grecja na otwarcie turnieju UEFA EURO 2012. Wybiła godzina 18:00 i zaczęli. Polska reprezentacja z Wojciechem Szczęsnym w bramce oraz Robertem Lewandowskim rozpoczęła walkę z Mistrzem Europy z 2004 roku. Doping polskich kibiców uskrzydlał naszych zawodników, co było widoczne na boisku. Polacy grali twardo, zmuszając Grecką obronę do popełniania błędów.  W 17 minucie meczu po centrze Jakuba  Błaszczykowskiego, „Lewy” trafia do siatki. Cała Polska oszalała, a Robert Lewandowski dał nadzieję na wygranie meczu. Jeszcze w pierwszej połowie żyliśmy nadzieją, ponieważ  w 44 minucie hiszpański sędzia Carlos Velasco Carballo nieco ułatwił zadanie Polakom i ukarał Greckiego zawodnika czerwoną kartką za faul na Rafale Murawskim. Druga połowa to zdecydowanie inne odegranie ról przez Polaków niż w pierwszej części spotkania. Nic nie tracący Grecy ruszyli do ataku i szybko wyrównali po błędzie komunikacyjnym między Wojciechem Szczęsnym a Marcinem Wasilewskim. Nasi rywale poszli za ciosem i stanęli przed szansą zdobycia prowadzenia. Szczęsny fauluje w polu karnym wychodzącego na czystą pozycję Salpingidisa i w konsekwencji opuszcza boisko ukarany czerwoną kartką. Sędzia dyktuje rzut karny, a w Polskiej bramce pojawia się Przemysław Tytoń, który ratuje swój zespół broniąc strzał doświadczonego Giorgiosa Karagounisa.

Mecz zakończył się remisem. Polacy zagrali dwie odmienne połowy. Pierwsza cudowną, druga tragiczną. Cieszy jednak fakt, że Polską reprezentację stać na dobrą i efektywną grę oraz to, że w zespole są godni następcy zawodników wychodzących w podstawowej „jedenastce”.

Miejmy nadzieję, że polskie orły wzniosą się na szczyty swoich możliwości i pozostałe mecze Polaków zakończą się triumfem biało-czerwonych.