Jestes tutaj: Home » MUZYKA » De Mono w rytmie reggae

De Mono w rytmie reggae

Dużo słońca, pozytywnej energii i miłości – tak w skrócie można opisać nowy teledysk De Mono do piosenki „Spiekota”, który promuje najnowszą płytę zespołu pod tym właśnie tytułem.

„Spiekota” to oryginalnie piosenka zespołu Breakout, która została nagrana w 1974 roku.

„De Mono odnajduje autentyczny wspólny mianownik muzyczny pomiędzy rzeczywistością roku 2012 a rzeczywistością roku 1974, w którym powstała piosenka. W teledysku odnajdujemy w naszej rzeczywistości, w Warszawie tamte czasy, tamte budynki, tamtą Warszawę i co najważniejsze ten sam cały czas żywy i aktualny swing miasta”– opowiada o klipie Andrzej Niski, reżyser.

Para zakochanych młodych ludzi odnajduje ów swing w dzisiejszej spieczonej słońcem Warszawie podróżując samochodem z tamtych lat niemal jak wehikułem czasu. Tak samo jak ich rodzice, wyruszają w podróż stopem, starą warszawą, ze starą kamerą I czarno-białymi zdjęciami, upojeni latem, sobą, namiętnością …

Klip został nakręcony w dwa majowe dni na terenie Warszawy. W rolach głównych wystąpili młodzi, dobrze rokujący, polscy aktorzy – Dorota Kacprzak i Marcin Korcz. W teledysku wykorzystano starą warszawę z 1972r., która należy do zespołu De Mono.

Samochód spisał się na medal, choć obawialiśmy się awarii „– śmieje się Andrzej Krzywy, lider zespołu De Mono. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu końcowego.  Chcieliśmy by tę energetyczną, żywiołową piosenkę obrazował właśnie taki teledysk, w podobnym klimacie, w ciepłych, letnich barwach.”

Teledysk promuje nową płytę zespołu o tym samym tytule, która jest muzycznym kolażem zawierającym największe przeboje lat  60. i 70., przy których członkowie De Mono dorastali, i które miały ogromny wpływ na ich kształtującą się wtedy wrażliwość muzyczną. Piosenki zostały zaaranżowane na nowo i nagrane z największymi gwiazdami polskiej alternatywnej sceny reggae  – Mariką, Juniorem Stress, Dawidem Portaszem i  Cheebą.

„Honorujemy, tych którzy nas ukształtowali, którzy mieli na nas największy wpływ muzyczny. Dlatego zdecydowaliśmy się na takie utwory” – mówi Piotr Kubiaczyk, basista De Mono. – „Reggae gra nam w duszy, zawsze grało i każda z naszych płyt zawiera jego elementy.  Teraz bawimy się konwencją gatunku i formą.”

Premiera płyty oraz teledysku odbyła się 21 maja 2012r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


9 × cztery =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 823 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony