Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Happysad zapowiada nową płytę

Happysad zapowiada nową płytę

„Jeszcze nigdy żadne miejsce nie miało tak dużego wpływu na naszą twórczość” – mówią członkowie Happysad. Materiał na nową płytę został nagrany w najbardziej mroźnym okresie tegorocznej zimy w lutym, w małej podolsztyńskiej miejscowości.

Na potrzeby nagrań zaadaptowano stary dom z początku ubiegłego stulecia, w którym pomieszkuje przyjaciel zespołu z rodziną. Zespół przebywał w tym miejscu wcześniej dwukrotnie: w kwietniu 2010 oraz rok później i to właśnie tam powstała lwia część utworów.

„Brak cywilizacji, chłód, zimno, -30 na dworze. Nocą pod okna podchodziły dziki i lisy, w dzień sarny, a po domu cały czas latał nietoperz. Po drewno do kominka szło się brodząc w śniegu po pas, a gdy się już w domu porządnie rozpaliło czasem trzeba było łazić po nim w krótkich spodenkach, bo z człowieka się lało” – wspominają początki zimowej sesji nagraniowej.

Po raz trzeci za realizację nagrania odpowiedzialny jest Leszek Kamiński wcześniej współpracujący z zespołem przy płytach „Nieprzygoda” i „Mów Mi Dobrze”. „Dla nas to dopełnienie jakiejś przygody, zamknięcie naszej trzyletniej drogi jaką przeszliśmy od ostatniej płyty, dlatego zamarzyliśmy sobie nagrywać te kawałki w miejscu, w którym powstały. Dzięki Leszkowi i jego przenośnemu studiu udało się nasz pomysł zrealizować” – mówią muzycy.

Na krążku znajdzie się prawdopodobnie 11-12 utworów. W dalszym ciągu będą to piosenki, które zanucić będzie mógł każdy, ale na płycie zespół eksploruje też muzyczne rejony, w które nigdy wcześniej się nie zapuszczał. To nie koniec niespodzianek – w jednym z utworów Kubę Kawalca wokalnie wspomoże Marcelina,
pochodząca z Wrocławia autorka tekstów i muzyki, która ma już na koncie debiutancki album.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


4 − jeden =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 037 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony