Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Świat » Pocałuj na zdrowie

Pocałuj na zdrowie

Od pocałunków mężczyzny usta kobiety nie bledną, raczej odnawiają się jak księżyc.” pisał Giovanni Boccaccio. Dziś Światowy Dzień Pocałunku – całujmy się, więc na zdrowie.

Pocałunki napawają nas optymizmem, sprawiają, że czujemy się radośniejsi, kochani i bardziej spełnieni. Pocałunek z samego rana podarowany ukochanej osobie dodaje jej energii na cały dzień i powoduje, że czuje się ona o wiele radośniej. A poza tym czy wiedzieliście, że pocałunki mają działanie odmładzające. Amerykańskie badania dowodzą, że podczas pocałunku angażujemy około czterdziestu mięśni twarzy, to polepsza ukrwienie, wpływa na mimikę i sprawia, że twarz wygląda promiennej. Oczywiście nie muszę także dodawać, że podczas pocałunku spalamy kalorie i to wcale nie mało. Godzina namiętnych pocałunków to około 150 spalonych kalorii. Całkiem sporo jak na fakt, że nie angażujemy nóg, ani rak! 😉

Pocałunek to nie tylko gest miłości, troski czy akceptacji. Serdeczne całusy mogą też być „lekiem na całe zło”. – Wyobraźcie sobie, że kiedy całujemy się długotrwale i namiętnie nasz mózg zaczyna pracować na innych częstotliwościach, a dokładniej w tzw. trybie alfa. Jest to taki sam stan jak podczas głębokiego relaksu czy medytowania.

Badania dowodzą także, że pierwszy pocałunek pamiętamy nie raz na całe życie i jest on czymś niezwykle intensywnym i nietypowym.

Nawet Beata Kozidrak śpiewa o pocałunkach:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


siedem + = 10

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 823 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony