Jestes tutaj: Home » SPORT » Liderzy polskiej reprezentacji

Liderzy polskiej reprezentacji

W polskiej reprezentacji przed EURO możemy wyróżnić dwóch liderów. Na boisku liderem jest Jakub Błaszczykowski, natomiast poza nim Marcin Wasilewski.

Piłkarze lepsi technicznie uznają przywództwo w reprezentacji, zarówno Wojciech Szczęsny, jak i Robert Lewandowski. Marcin Wasilewski znany jest z poczucia humoru. Będąc piłkarzem Anderlechtu, wpadł na pomysł aby przenieść niewielki samochód Smart Jonathana Legeara (dziś piłkarza Tereka Grozny) do pobliskiego kontenera ze skoszoną trawą. Wszyscy piłkarze po treningu patrzyli jak Legear uporczywie szuka samochodu, który po wciśnięciu alarmu wydał charakterystyczny dźwięk. Kierowca wiozący piłkarzy do pobliskich Złotych Tarasów też miał nie lada problem, gdyż zostały mu schowane kluczyki do autobusu. Wojtkowi Szczęsnemu który wyszedł na środek sceny w Złotych Tarasach zostało schowane krzesło. Widać kadra jest znakomicie przygotowana do EURO zarówno fizycznie, jak i mentalnie. Czy stać ją na mistrzostwo Europy? Przykład Grecji i Danii z historii pokazuje, że w futbolu wszytsko jest możliwe. Dania w przeszłości będąc powołana w „trybie awaryjnym” w miejsce Jugosławii pojechała i zdobyła mistrzostwo. Grecja przed swoim historycznym triumfem przegrała w spotkaniu towarzyskim z naszą reprezentacją, a później okazała się najlepsza w Europie. Nawet drużyna gorsza technicznie może okazać się najlepsza, nie raz historia piłki dowodzi, że wszystko rozgrywa się w głowach. I to nastawienie mentalne jest kluczowym elementem. Drużyna która czuje się zwycięska wszystko przychodzi łatwiej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


8 − pięć =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 808 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony