Jestes tutaj: Home » SPORT » Popularność futbolu

Popularność futbolu

Popularność futbolu bierze się z wielu przyczyn. Nie trzeba do uprawiania tego sportu nadmiernego sprzętu- ochraniaczy, łyżew, czy koszy.

Albert Camus powtarzał, że wszystko, co wie o ludziach nauczył się na boisku piłkarskim. Według najnowszych badań mężczyźni na Wyspach są bardziej przywiązani do drużyny piłkarskiej niż do żony. Na początku lat 50, 60-tych władza chciała ściągnąć do Ruchu Chorzów Gerarda Cieślika z Ruchu Chorzów. Do Cyrankiewicza pojechał słynny przodownik pracy Wiktor Markiewka, który wyrobił 577% normy. Powiedział: „Nie będzie Cieślik grał w Ruchu, to wyngla nie będzie”. I Cieślik w Ruchu został. Włosi z kolei grają niesłychanie cwaniacko. Na treningach uczą się jak wyprowadzać przeciwników z równowagi. Niemcy to z kolei dyscyplin taktyczna. Czasami wysoko zachodzą drużyny które prezentują futbol siłowy i mają dobrze zorganizowaną obronę, jak Grecja. Kto tym razem zdobędzie tytuł przekonamy się już niebawem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


sześć + 9 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 323 003 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony