Jestes tutaj: Home » SPORT » Popularność futbolu

Popularność futbolu

Popularność futbolu bierze się z wielu przyczyn. Nie trzeba do uprawiania tego sportu nadmiernego sprzętu- ochraniaczy, łyżew, czy koszy.

Albert Camus powtarzał, że wszystko, co wie o ludziach nauczył się na boisku piłkarskim. Według najnowszych badań mężczyźni na Wyspach są bardziej przywiązani do drużyny piłkarskiej niż do żony. Na początku lat 50, 60-tych władza chciała ściągnąć do Ruchu Chorzów Gerarda Cieślika z Ruchu Chorzów. Do Cyrankiewicza pojechał słynny przodownik pracy Wiktor Markiewka, który wyrobił 577% normy. Powiedział: „Nie będzie Cieślik grał w Ruchu, to wyngla nie będzie”. I Cieślik w Ruchu został. Włosi z kolei grają niesłychanie cwaniacko. Na treningach uczą się jak wyprowadzać przeciwników z równowagi. Niemcy to z kolei dyscyplin taktyczna. Czasami wysoko zachodzą drużyny które prezentują futbol siłowy i mają dobrze zorganizowaną obronę, jak Grecja. Kto tym razem zdobędzie tytuł przekonamy się już niebawem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


9 − dwa =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 139 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony